Search results for: “llotaria amerikane”

 • Llotaria amerikane, kush ka humbur kodin mund ta rekuperojë

  Llotaria amerikane, qe nga viti 2013 ai që ka humbur numrin e konfirmimit (confirmation number) mund ta rimarrë atë. Departamenti i Shetit amerikan ka krijuar njё mundёsi që t’ju lejojë për të rimarrë numrin tuaj tё konfirmimit, por ёshtё shumё e rёndёsishme qё ju tё mos ia jepni cdokujt kёtё numёr. Tek fotoja ose Video…

 • Llotaria amerikane, Këtë vit ka një ndryshim per mire. (Video)

  by

  in

  Lotaria Amerikane do të fillojë zyrtarisht nesër më datë 03.10.17, në orën 18:00. Si çdo vit interesi për aplikimin në Lotarinë Amerikane është tejet i lartë dhe këtë e konfirmojnë edhe Emily Enright dhe Lorenc Mansaku, përfaqësues të Ambasadës Amerikane të cilët ishin të ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan. Sipas Mansaku këtë vit…

 • Llotaria amerikane, tregohet ku gabojnë zakonisht aplikantët

  Edhe pak dite na ndajne nga data për të aplikuar për Llotarinë Amerikane. Në një intervistë për “Vizion Plus”, konsulli amerikan në Tiranë, Benjamin Hesprich, shpjegoi se fotografia me syze dhe më e vjetër se 6 muaj, por edhe arsimi i mesëm me kohë të pjesshme ju skualifikojnë automatikisht. Së bashku me Lorenc Mansakun, supervizor…

 • I del llotaria amerikane. Ne interviste nusja e merr vizen, burri jo

  I nderuar avokat, unë që po ju shkruaj jam një nënë, sa e gëzuar, aq edhe e trishtuar. Djalit dhe nuses u doli llotaria amerikane. Kur bënë vizitat, djali doli me gjurmë ftohjeje dhe doktori i dha një analizë që bëhej me mbjelljen e gëlbazës. Procedura zgjat 6-8 javë. Djali dhe nusja vajtën në intervistë…

 • Histori nga Jeta/ Si na ndau llotaria amerikane

  Të dashur lexues, unë që po ju shkruaj jam një vajzë që sapo kam mbushur 28 vjeçe. Jeta ime ka marrë disa drejtime që nuk e di as vetë si t’i shpjegoj. Njëherë më vjen fati e pastaj më largohet papritur. Më vjen përsëri e më le prapë se prapë në mes të katër rrugëve.…

 • Llotaria Amerikane ja si fitohet (Video)

  Kjo video tregon disa fakte dhe informacione mbi Lotarine Amerikane. Ndiqeni me vemendje per te qene disi me te informuar rreth Lotarise amerikane sidomos ju qe e keni per here te pare. Edhe kete vit pritet te kete akoma me shume fluks aplikimesh per kete arsye edhe ambasada ka bere thirrje qe te mos lihen…

 • Llotaria amerikane, data zyrtare e aplikimit per DV 2019

  Si çdo vit Departamenti i Shtetit publikon peridhen aplikimit per Llotarine amerikane. Periudha e aplikimit nis në 18 tetor 2017 dhe vazhdon deri në 22 nëntor 2017. Si gjihmone këshillohet të mos pritet deri në ditët e fundit për të aplikuar, sepse kërkesat e shumta mund te rëndojnë website-n e Llotarise amerikane. Nese aplikohet vete…

 • Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

  Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet Llotaria amerikane DV – 2017 Aplikimet online dhe ne zyren tone Ju njoftojme tashme se si cdo vit ju mund te asistoheni per aplikimin e llotarise amerikane nga stafi yne i specializuar duke filluar nga data 8 tetor 2015 si online nga faqja jone e internetit www.llotariaamerikane.com, ashtu dhe ne…

 • Llotaria amerikane DV-2016, regjistrimi online

  Regjistrimi online për programin e vizave të shumëllojshmërisë DV-2016 do të startojë ditën e Mërkurë, datë 1 Tetor 2014 (Ora lokale 12:00 me atë të Amerikës dhe 18:00 me të Shqipërisë) dhe përfundon të Hënën, datë 3 Nëntor 2014 (Ora lokale 12:00 me atë të Amerikës dhe 18:00 me të Shqipërisë), infomarcion ky i bazuar sipas njoftimit zyrtar të Departamenti…

 • Llotaria Amerikane DV 2015, data e aplikimit

  Ambasada amerikane në Tirane bën publike datën e aplikimit për llotarinë amerikane DV-2015. Llotaria amerikane DV-2015 do të nisë me datë 1 tetor 2013, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë dhe do të përfundojë në orën 18:00 të datës 2 nëntor 2013. Aplikimet mund të bëhen direkt në faqen zyrtare të Departamentit Amerikan të Shtetit personalisht…