Lotaria amerikane DV-2024, publikohet data, ja kur nisin aplikimet

Programi DV-2024: Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022. , në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5). Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

Udhëzimet e programit DV-2024

Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar. Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarise amerikane.

Instruksionet ne Anglisht


Comments

5 responses to “Lotaria amerikane DV-2024, publikohet data, ja kur nisin aplikimet”

 1. Leonard Dashi Avatar
  Leonard Dashi

  Përshëndetje desha i llotaria amerikane

 2. Berti Mucina Avatar
  Berti Mucina

  Ik wol net yn Europa wenje

 3. Pershendetje jam i martuar me nje femi do doja shum nje pun ne amerik
  Profesjoni ime eshte bojaxhi dhe tullaxhi flmt

 4. Gazmen alsula Avatar
  Gazmen alsula

  Pershendtje do doja te regjistrohem ne llotarin amerikane

 5. Dritan Ndoj Avatar
  Dritan Ndoj

  A mundet te aplikoj ,dhe çfarë duhet per aplikim familjarisht

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *