Home Lajme Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

3923
64

apliko 2Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

Llotaria amerikane DV – 2017 Aplikimet online dhe ne zyren tone

Ju njoftojme tashme se si cdo vit ju mund te asistoheni per aplikimin e llotarise amerikane nga stafi yne i specializuar duke filluar nga data 8 tetor 2015 si online nga faqja jone e internetit www.llotariaamerikane.com, ashtu dhe ne zyren tone ne Tirane (Rr. Teodor Keko, Unaza e re, prane Astirit). Jemi duke bere pergatitjet e formulareve perkates sipas kerkesave dhe kritereve te fundit qe cdo gje ta bejme se bashku ne formen dhe menyren me te mire te mundshme per te qene sa me te sakte dhe te rregullt ne aplikim duke mbajtur shpresen deri ne fund per endrren e perbashket amerikane.
Per informacione me te detajuara do t’ju njoftojme serisht ne vazhdim. Qendroni me ne.
Ju flm!
Me respekt Stafi

64 COMMENTS

 1. Pershendetje kerkoj te shkoj ne amerik per te pasur nje jetes me te mire ..per te pasur nje vend pune dhe ku te kem je shkollim te mir te femijes tim ….

 2. Dua të kem mundësinë që të studioj në Amerikë dhe të jetoj atje bashkë me familjen time për mundësi më të mira jetese. Prindërit e mi të gjejnë mundësi punësimi për profesionet që zotërojnë .

 3. Ju lutem dua te fitoj kete llotari sepse familja ime eshte ne veshtiresi ekonomike dhe dua qe femijet e mi te kene nje jete sa me te mire dhe te shendetshme . Ju faleminderit per mirkuptimin.

 4. Pershendetje kerkoj te shkoj ne Amerik per nje jet me te mir te kem nje vend pune dhe per shkollim me te mir te femijeve te mi…….

 5. Pershendetje! Endrra ime ka qene gjithmone per nje studim sa me te mire jashte vendit. Dhe kjo eshte disi e realizuar. Jam duke studiuar per maredhenie nderkombetare ne İstanbul, TURKEY. Pas mbarimit te universitetit deshira ime eshte per nje master sa me te mire dhe me te zgjeruar per te vazhduar hapat e jetes time. Per mua nuk ka shume rendesi vendbanimi, mjafton te mar dijen e duhur. Rspekte..!

 6. Endrra ime ka qene gjithmone te shkoj ne amerik e para se jam rritur ne kushte te veshtira me familjen time dhe une dua te shkoj atje qe te mund te punoj dhe ti ndihmoj ata sa do pak financjarishte dhe e dyta une sot jam e martuar dhe kerkoj nje jet me te mire per neve dhe per femijet tan faleminderit

 7. Pershendetje dua te shkoj ne amerike per nje jete me te mire per djalin dhe per kushte me te mira jetese dhe pune gjithe te mirat

 8. Do te me pelqente pa mase te kisha mundesine te jetoja e te punoja ne SHBA. Mendoj se eshte i vetmi vend ku jetojne njerzit. Aty ku do ishte mundesia te beja nje jete te ”pavarur” te jetoja me rregulla e ku do ishte i vetmi vend qe do ti ofroja familjes nje jetese te sigurte nje edukim te denje.

 9. Pershendetje!
  Edhe Une jam nje vajze qe jetoj ne veshtiresi ekonomike
  Edhe Une kërkoj te shkoj ne Amerike per te shpëtuar nga kjo shtypje qe kaloj pothuajse cdo dite, por nuk kam pse tia bej te ditur përgjegjësve te llogarisë amerikane vetëm per ta fituar ate,apo te krijoj nje iluzion te tille.
  Faleminderit.

 10. Hello guys, i want to ask if its possible to make online application for the USA at this period. Thank you in advance.

 11. Shume here kam thene ishalla na del llotaria per ne amerike por nuk po behet kesmet dua qe te jetojme nje jete sa me te mire dua qe te punoj per femijet e mi pune ne shqiperi nuk ka gjendja ekonomike shume e dobet. Flm per markup min

 12. Dua te jetoj ne Amerike sepse dua qe femia im te kete nje arsimim sa me te mire, dua te punoj dhe te kem nje jetese me te mire. Faleminderit.

 13. do te doja ameriken pasi eshte i vetmi vend ku te jep mundesi per nje jete me te mire,nje kulture akoma me te mire dhe arsim te specializuarr.
  do doja qe masterin ta beje ne USA
  sic thon AMERIKA VENDI ENDERRAVE UROJ QE ENDRRA TE MS REALIZOHET ME NDIHMENTUAJ.

  • Kontrolli mund te behet duke filluar nga data 3 MAJ 2016, sepse sistemi i kontrollit akoma seshte aktiv.

  • Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER. Ju urojme FAT!

 14. pershendetje si jeni mire
  kam aplikuar per llotarine amerikane por kodin per informacionin e kam futur sot per shkak te humbjes se dokumentacionit dhe nuk e di nese funkionon akoma linku per tme kthyer pergjigje
  mund tme ndihmoni ju lutem

  • Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER http://www.dvlottery.state.gov/esc. Ju urojme FAT!

 15. dua te fitoj kete llotari amerikane sepse dua te kem nje jet te mire dhe dua te jetoj si gjithe te tjeret te punoj dhe te jetoj jeten si si gjithe te tjeret

 16. Dua te jetoj n amerik dhe t punoj ti shkolloj femijet kam 5 femi bashkshorten dhe vet gjithsej 7 antar jetoj n kosov kushtet dopta ekonomike punoj po smund t mbijetoj dua te gjej z gjidhje per femijet as

 17. Jam nje femer me nje zemer te vogel ne mes te nje bote te madhe edhe un si gjith te tjerat do deshiroja te me realizoheshin endrat mija te pamundura te shkoja ne amerik per te arthem e femijve te mij dhe sigurisht edhe pse sjam e pasur do te doja te shkoja te shisja disa gjera antike me vler per te ndihmuar femij qe vuajn nga semundjet e ndryshme, por ja qe te gjitha nuk realizohen ato cka duam pasi un i humba te gjitha ato cka kisha

 18. Pershendetje .Arsyet jan te shumta dhe te ndryshme qe cdokush deshiron te shkoj per nje jetes me te mir.
  Ashtu si dhe t miat jan ekonomike dhe shkollore .
  Duhet t merret cdo gje ne konsiderat edhe per neve qe nuk kemi femij apo familje.esht me e veshtir tjesh vetem .faleminderit shum

 19. Jam nje femer me nje zemer te vogel reth nje bote te mathe do te deshiroja dhe un te me realizoheshe endra ime per te jetuar ne shtetet e bashkuara te Amerikes pasi atje ka arsim te specjalizujar dhe jetesa sigurisht behet me e siguruar dhe me e mire shpresoj me ndihmen e zotit te me realializohet kjo ender .Ju uroj fat krejt aplikusve per llotarin amerikane

 20. dua ta fitoj kete llotari sepse nuk kam gjendje ekonomike . nuk kam shtepi jetoj me qera . dua ta fitoj kete llotari sepse e kam te nevojshme , dua qe te punoj .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.