Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

apliko 2Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

Llotaria amerikane DV – 2017 Aplikimet online dhe ne zyren tone

Ju njoftojme tashme se si cdo vit ju mund te asistoheni per aplikimin e llotarise amerikane nga stafi yne i specializuar duke filluar nga data 8 tetor 2015 si online nga faqja jone e internetit www.llotariaamerikane.com, ashtu dhe ne zyren tone ne Tirane (Rr. Teodor Keko, Unaza e re, prane Astirit). Jemi duke bere pergatitjet e formulareve perkates sipas kerkesave dhe kritereve te fundit qe cdo gje ta bejme se bashku ne formen dhe menyren me te mire te mundshme per te qene sa me te sakte dhe te rregullt ne aplikim duke mbajtur shpresen deri ne fund per endrren e perbashket amerikane.
Per informacione me te detajuara do t’ju njoftojme serisht ne vazhdim. Qendroni me ne.
Ju flm!
Me respekt Stafi


Comments

64 responses to “Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet”

 1. Dua te jetoj per pun

 2. Kerkoj te punesohem familjarisht ne SHBA

  1. Pergjigje

 3. Te jetojm per nje jete e te mire

 4. Burbuqe brahimi Avatar
  Burbuqe brahimi

  Pershendetje kerkoj te shkoj ne amerik per te pasur nje jetes me te mire ..per te pasur nje vend pune dhe ku te kem je shkollim te mir te femijes tim ….

 5. Më pëlqen të jetoj

 6. Dua të kem mundësinë që të studioj në Amerikë dhe të jetoj atje bashkë me familjen time për mundësi më të mira jetese. Prindërit e mi të gjejnë mundësi punësimi për profesionet që zotërojnë .

 7. valbona doda Avatar
  valbona doda

  Ju lutem dua te fitoj kete llotari sepse familja ime eshte ne veshtiresi ekonomike dhe dua qe femijet e mi te kene nje jete sa me te mire dhe te shendetshme . Ju faleminderit per mirkuptimin.

 8. Prsh…dua te jetoj ne USA familjarisht..nje e ardhme me e mir per familjen dhe sidomos femijen tim .

 9. Fatlume Bojniku Avatar
  Fatlume Bojniku

  Pershendetje kerkoj te shkoj ne Amerik per nje jet me te mir te kem nje vend pune dhe per shkollim me te mir te femijeve te mi…….

 10. elisabeta Avatar
  elisabeta

  per nje jete me te mire dua te shkoj ne amerike bashke me familjen

 11. Deshiroj te jetoj me djalin tim

 12. Florenc MERSİNLLARİ Avatar
  Florenc MERSİNLLARİ

  Pershendetje! Endrra ime ka qene gjithmone per nje studim sa me te mire jashte vendit. Dhe kjo eshte disi e realizuar. Jam duke studiuar per maredhenie nderkombetare ne İstanbul, TURKEY. Pas mbarimit te universitetit deshira ime eshte per nje master sa me te mire dhe me te zgjeruar per te vazhduar hapat e jetes time. Per mua nuk ka shume rendesi vendbanimi, mjafton te mar dijen e duhur. Rspekte..!

 13. Orstela plaku Avatar
  Orstela plaku

  Dua te shkoj ne amerike per nji jetese me te mire❤️

 14. Pershendetje kerkoj te shkoj ne amerik per te pasur nje jetes me te mire

 15. Tereze Gjelaj Avatar
  Tereze Gjelaj

  Endrra ime ka qene gjithmone te shkoj ne amerik e para se jam rritur ne kushte te veshtira me familjen time dhe une dua te shkoj atje qe te mund te punoj dhe ti ndihmoj ata sa do pak financjarishte dhe e dyta une sot jam e martuar dhe kerkoj nje jet me te mire per neve dhe per femijet tan faleminderit

 16. Pershendetje dua te shkoj ne amerike per nje jete me te mire per djalin dhe per kushte me te mira jetese dhe pune gjithe te mirat

 17. Do te me pelqente pa mase te kisha mundesine te jetoja e te punoja ne SHBA. Mendoj se eshte i vetmi vend ku jetojne njerzit. Aty ku do ishte mundesia te beja nje jete te ”pavarur” te jetoja me rregulla e ku do ishte i vetmi vend qe do ti ofroja familjes nje jetese te sigurte nje edukim te denje.

 18. deshiroj komplet me familjen time te jem perfitues i vizes per ne sh.b a

 19. dua te jetoj ne amerik per nje shkollim ma te mire per femijet e mi

 20. Eshte enderra ime qe kam enderruar gjithmon,,,,si cdo njeri edhe un dua te shkoj jo per nje jet me te mir po per nje jet.

 21. Elisa Sulaj Avatar
  Elisa Sulaj

  Pershendetje!
  Edhe Une jam nje vajze qe jetoj ne veshtiresi ekonomike
  Edhe Une kërkoj te shkoj ne Amerike per te shpëtuar nga kjo shtypje qe kaloj pothuajse cdo dite, por nuk kam pse tia bej te ditur përgjegjësve te llogarisë amerikane vetëm per ta fituar ate,apo te krijoj nje iluzion te tille.
  Faleminderit.

 22. Hello guys, i want to ask if its possible to make online application for the USA at this period. Thank you in advance.

 23. me pelqen te jetoj ne amerik

 24. Dua te shkoj per pune dhe per nje jete me te mire

 25. NGA GJENDJA EKONOMIKE

 26. NGA GJENDJA EKONOMIKE E KEQE

 27. pershendete amerika nga gjendja me e keqe mee veshtire me zanat hidrolik me dipllome

 28. Eris alla Avatar
  Eris alla

  Shume here kam thene ishalla na del llotaria per ne amerike por nuk po behet kesmet dua qe te jetojme nje jete sa me te mire dua qe te punoj per femijet e mi pune ne shqiperi nuk ka gjendja ekonomike shume e dobet. Flm per markup min

 29. Dua te shkeputem familjarisht per arsye ekonomike dhe per nje jete sa me te mire

 30. Engjellushe Bali Avatar
  Engjellushe Bali

  Dua te jetoj ne Amerike sepse dua qe femia im te kete nje arsimim sa me te mire, dua te punoj dhe te kem nje jetese me te mire. Faleminderit.

 31. do te doja ameriken pasi eshte i vetmi vend ku te jep mundesi per nje jete me te mire,nje kulture akoma me te mire dhe arsim te specializuarr.
  do doja qe masterin ta beje ne USA
  sic thon AMERIKA VENDI ENDERRAVE UROJ QE ENDRRA TE MS REALIZOHET ME NDIHMENTUAJ.

 32. Sokol Avatar
  Sokol

  Pse me thote invalid confirmation number nderkohe qe e kam te sakte kete numer?

  1. admin Avatar
   admin

   Kontrolli mund te behet duke filluar nga data 3 MAJ 2016, sepse sistemi i kontrollit akoma seshte aktiv.

 33. ergi dilo Avatar
  ergi dilo

  Kure dalin pergjigjet e llotara Amerikan

  1. admin Avatar
   admin

   3 MAJ 2016 ne oren tone lokale 18:00

 34. ju lutem mund te me thoni kur fillojne aplikimet e tjera?Faleminderit! 🙂

 35. Jonida Avatar
  Jonida

  Si te rikuperoj kodin e humbur?

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER. Ju urojme FAT!

 36. Dua te iki per te punuar, dhe per te kriuar nje jet me te mir….

 37. Per te siguruar familjen time.

 38. Florian Avatar
  Florian

  Pershendetje a ka ndonje afat per plotesimin e dokumentave per ata qe u ka dal pergjigja??

 39. Klaudo Avatar
  Klaudo

  pershendetje si jeni mire
  kam aplikuar per llotarine amerikane por kodin per informacionin e kam futur sot per shkak te humbjes se dokumentacionit dhe nuk e di nese funkionon akoma linku per tme kthyer pergjigje
  mund tme ndihmoni ju lutem

  1. Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER http://www.dvlottery.state.gov/esc. Ju urojme FAT!

 40. JAME FAMILJAR ME GRUA DHE DY FEMI(DJEM ) DHE DUA QE TE SHKOJ NE SHBA PERTE SIGURUAR TE ARDHMEN E FAMILJES TIME.JU FALEMINDERIT.

 41. Marsida cala Avatar
  Marsida cala

 42. Marsida cala Avatar
  Marsida cala

  Marsida Cala
  Per nje te ardhme me te mira che te sigurt.

 43. dua te siguroj nje te ardhme ne amerike

 44. don leone Avatar
  don leone

  dua te fitoj kete llotari amerikane sepse dua te kem nje jet te mire dhe dua te jetoj si gjithe te tjeret te punoj dhe te jetoj jeten si si gjithe te tjeret

 45. Jam teknike e farmacies .punoj profesion tjeter.Pagat jane te vogla ne kosove

  1. Per nje jet me te mir per femijet e mi ne amerike

 46. Dua te jetoj n amerik dhe t punoj ti shkolloj femijet kam 5 femi bashkshorten dhe vet gjithsej 7 antar jetoj n kosov kushtet dopta ekonomike punoj po smund t mbijetoj dua te gjej z gjidhje per femijet as

 47. Jam nje femer me nje zemer te vogel ne mes te nje bote te madhe edhe un si gjith te tjerat do deshiroja te me realizoheshin endrat mija te pamundura te shkoja ne amerik per te arthem e femijve te mij dhe sigurisht edhe pse sjam e pasur do te doja te shkoja te shisja disa gjera antike me vler per te ndihmuar femij qe vuajn nga semundjet e ndryshme, por ja qe te gjitha nuk realizohen ato cka duam pasi un i humba te gjitha ato cka kisha

 48. Amerika esht ne zemren time dhe ne zemren e krejt shqiptarve i uroj shqiptarve te ken fat per tju dal llotarija

 49. America vend i bukur

 50. Julian avdo Avatar
  Julian avdo

  Kërkoj punë ne Amerike

 51. Anxhela shehu Avatar
  Anxhela shehu

  Dua qe ta vazhdoj shkollen ne Amerike sepse ka shum mundesi me te mira

 52. Anxhela shehu Avatar
  Anxhela shehu

  Dua te kem mundesi te mira ne aspektin e shkollimit

 53. Klaudia Avatar
  Klaudia

  Pershendetje .Arsyet jan te shumta dhe te ndryshme qe cdokush deshiron te shkoj per nje jetes me te mir.
  Ashtu si dhe t miat jan ekonomike dhe shkollore .
  Duhet t merret cdo gje ne konsiderat edhe per neve qe nuk kemi femij apo familje.esht me e veshtir tjesh vetem .faleminderit shum

 54. Jam nje femer me nje zemer te vogel reth nje bote te mathe do te deshiroja dhe un te me realizoheshe endra ime per te jetuar ne shtetet e bashkuara te Amerikes pasi atje ka arsim te specjalizujar dhe jetesa sigurisht behet me e siguruar dhe me e mire shpresoj me ndihmen e zotit te me realializohet kjo ender .Ju uroj fat krejt aplikusve per llotarin amerikane

 55. fation Avatar
  fation

  dua ta fitoj kete llotari sepse nuk kam gjendje ekonomike . nuk kam shtepi jetoj me qera . dua ta fitoj kete llotari sepse e kam te nevojshme , dua qe te punoj .

 56. Dua te fitoj llotarin amerikane per arsye ekonomike te dobeta jam familjare dhe pse jo te shkoj per nje jet per nje te ardhme me te mir per femijen tim

 57. Do doja ta fitoj per nje jet ma te mire 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *