Home Blog

Shërbim aplikimesh per Lotarine amerikane online

23

Shërbim aplikimesh per lotarine amerikane online. Per te gjithe te interesuarit e Lotarise Amerikane ofrojme asistence per aplikim.

Stafi yne me ekpserience dhe seriozitet, ofron asistencë të interesuarve që dëshirojnë të marrin pjesë në programin vjetor për Green-Card, i cili ofrohet nga Departamentit i Shtetit Amerikan.

Aplikime të sigurta.

Plotësojmë për ju formularin e aplikimit për një Green-Card në gjuhën angleze pa gabime.

Specifikat teknike

Kontrollojmë fotografitë sipas kërkesave të U.S. Department of State dhe i modifikojmë ato në mënyrë që të përputhen me specifikat e kërkuara për të aplikuar.

Kushtet e nevojshme

Verifikojmë nëse i plotësoni kushtet në lidhje me edukimin ose eksperiencën e punës.

Në kohë

Dërgojmë aplikimin elektronik dhe fotot dixhitale Autoriteteve Amerikane, në momentin e duhur.

Numrin e aplikimit

Ju pajisim me nr. personal përmes të cilit do verifikoni nëse jeni përzgjedhur për një Green-Card.

Rezultatet

Ju njoftojmë kur dalin përgjigjet dhe verifikojmë për secilin nga ju rezultatin e përzgjedhjeve

 

Per me teper rreth nesh ketu. Per te vazhduar aplikimin kliko ketu

 

Lotaria amerikane DV-2024, publikohet data, ja kur nisin aplikimet

0

Programi DV-2024: Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022. , në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5). Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

Udhëzimet e programit DV-2024

Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar. Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarise amerikane.

Instruksionet ne Anglisht

Kur dalin pergjiget e Lotarise Amerikane DV-2023

10

Periudha e aplikimeve për Programin e Vizave të Shumëllojshmërisë DV-2023 ishte midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021.

Ndersa data e pergjigjeve sipas faqes online te DV-Programme, eshte 7 Maj, 2022

Regjistruesit e DV-2023 mund të fusin numrin e tyre të konfirmimit përmes lidhjes më poshtë duke filluar nga mesdita (EDT) 7 maj 2022. Aplikuesit e DV-2023 duhet të ruajnë numrin e tyre të konfirmimit të paktën deri më 30 shtator 2023, thuhet ne faqen zyrtare zyrtare te Lotarise amerikane

Aplikimet per lotarine amerikane DV-2023 nisin me date 6 tetor 2021

22

Aplikimet Lotarine Amerikane DV-2023 nisin me date 6 tetor.

Departamenti amerikan i shtetit ka njoftuar se periudha e regjistrimi elektronik per lotarinë amerikane 2023 nis të mërkurën e 6 tetorit dhe zgjat deri në mesditën e 9 nëntorit 2021.

Njoftimi nga Departamenti Amerikan i Shtetit ja si ta mësoni nëse jeni fitues i Lotarise amerikane

5

Duke nisur nga ora 18:00, date 8 maj 2021, të gjithë aplikantët do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur.

Ju mund te kontrolloni në faqen e internetit të E-DV https://dvprogram.state.gov/ duke filluar nga 8 maji 2021

Per me shume na ndiqni ne faqen tone ne Facebook , Llotaria Amerikane

Me date 8 maj 2021 dalin emrat fitues për lotarinë amerikane DV-2022

16

Njoftim/ ne faqen zyrtare lotarise amerikane shihet se data kur të gjithë aplikantët do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur, eshte data 8 maj 2021

Del data zyrtare, aplikimet per Lotarine amerikane DV 2022 nisin me date 7 tetor 2020

7

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar daten zyrtare per aplikimet per Lotarine Amerikane DV 2022 e cila nis me date 7 tetor 2020 ora 18:00 me oren tone deri me date 10 nentor ne oren 18:00 transmeton shqiptari.net

Kini parasysh se edhe kete vit nevojitet nje pasaporte e vlefshme per te aplikuar per Llotarine Amerikane.

Urojme te kete sa me shume fitues! Na ndiqni ne faqen tone ne Facebook per paqartesi si dhe te rejat rreth Lotarise Amerikane

Ja si mund të fitoni një pasaporte Amerikane

5

Shumë prej shqiptareve do të enderronin te punonin dhe jetonin në Shtetet e Bashkuara te Amerikes pse jo të kishin dhe një Pasaporte amerikane, por kjo eshte diçka qe nuk mund ta kene dot te gjithe.

Disa prej nesh (jo vetem korçarë) kane arritur ta prekin kete enderr nepermjet Lotarise Amerikane. Eshte pikerishte Lotaria amerikane mundesia me e mire per te pasur nje pasaorte amerikane.

Edhe pak dite kane mbetur per te aplikuar. Nese je prej atyre qe kerkojnë te prekin endrren amerikane apliko tani

Edhe ti mund te kesh fatin e fituesve te meparshem, mjafton te aplikosh ne menyre te sakte dhe pa gabime.

Linku zyrtar per te aplikuar vete: https://dvlottery.state.gov/ ose nepermjet asistenteve tane te specializuar https://llotariaamerikane.com/aplikoni-online/

Xhevahir Zeneli: Amerika ti jep të tëra mundësitë, je njëlloj me amerikanët. U ktheva se nuk bëra asgjë në profesionin tim

0

Aktori Xhevahir Zeneli ishte i ftuar në emisionin Vizioni I Pasditës në Vizion Plus, ka ndarë një episod të “sikletshëm” gjatë qëndrimit të tij në Amerikë.

Dukë rrëfyer arsyet përse u rikthye në Shqipëri, aktori I njohur I humorit zbuloi se e ka ndaluar një herë policia në gjendje të dehur në makinë. Me humor aktori është përgjigjur:

“ Më kanë zënë të pirë në makinë, gjë që po të ndodhte në Shqipëri do të thoshte polici turp të të vijë , me kaq pak do ta mbyllësh ditën? Do pija edhe një me policin, pastaj do shkoja në shtëpi.

Me atë sasi që më zunë atje, bëra një llogari, më saktë ma bënë llogarinë: dëmi që mu shkaktua I binte që të prisja një biletë, të vija të dehesha në Shqipëri dhe të kthehesha prapë në Amerikë”, u shpreh Xhevahir Zeneli.

Aktori më tej sqaroi arsyet përse u kthye në Shqipëri. Minuta 5 në video

Fitoi Lotarinë Amerikane para 13 vitesh, shqiptari tregon si arriti të realizojë ëndrrën e tij

0

Bledar Istrefi ka mbi 13 vite që u largua nga Shqiperia bashkë me familjen e tij pasi fitoi Lotarine Amerikane dhe që prej asaj dite nuk është kthyer në Shqipëri.

Duke mos ditur mirë gjuhën angleze, fillimisht u punësua në një restorant Italian si pjatalarës dhe më pas si ndihmës kuzhinier. Në fillimet e tij ai nuk mendonte që do i’a dilte dot në Amerikë dhe sedo të rikthehej në Shqipëri shumë shpejt.

Pas shumë vitesh pune të lodhshme, dhe me orare të zgjatura, ai vendosi të realizojë ëndrrën e tij dhe të hapë restorantin e tij.

Restoranti i tij tani frekuentohet nga amerikanë dhe turistë të shumtë në shtetin e Filadeflias. Shef Bledari zgjedh të realizojë receta gatimi interesante, duke kominuar kuzhinën italiane dhe atë tradicionale shqiptare.

Tava e dheut, tavë kosi, apo edhe gatime të tjera tradicionale shqiptare ai zgjedh të servirë klientëve amerikanë, të cilët i kanë provuar për herë të parë këto receta.

Në shumicën e rasteve klientët befasohen nga shija e recetave tradicionale shqiptare. Në restorantin e tij ai ka të punësuar disa shqiptarë dhe amerikanë.

Në episodin e rradhës në emisionin “Diaspora” ndiqni rrëfimin e plotë të rrugëtimit të shef Bledar Istrefit. Autore e Diaspora: Ledja Liku


182,879FansLike
41FollowersFollow
626SubscribersSubscribe