Si te kontrollojme pergjigjen e lotarise amerikane DV-2017

Si te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj per lotarine amerikane DV-2017. Duke filluar nga data e sotme 3 MAJ 2016 ne oren tone lokale 18:00, ju mund te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj per lotarine amerikane DV-2017. Kontrolli behet online ne webfaqen eltronike E-DV zyrtare te departamentit te shtetit amerikan, e cila do te jete aktive ne oren 18:00.

Si fillim, per te kontrolluar pergjigjen tuaj, ju duhet te keni perballe fleten e printuar ku permbahen te dhenat e aplikuesit, te cilat jane kodi i konfirmimit te regjistrimit tuaj 16 shifror (confirmation code), emri dhe mbiemri juaj, viti i lindjes.

Per te proceduar me kontrollin duhet te perdorni browserin tuaj te internetit si psh. internet explorer, google chrome, mozilla firefox etj, duke shkruajtur ne barren e kerkimit adresen zyrtare te webfaqes elektronike E-DV  te departamentit te shtetit amerikan e cila eshte: www.dvlottery.state.gov/ESC/

Pasi faqja te hapet, klikoni ne butonin CONTINUE dhe me pas plotesoni hapesirat bosh me te dhenat tuaja perkatese.

1- Kodi i konfirmimit te regjistrimit 16 shifror (confirmation code – 2017XXXCRHXXXMWN)

2- Mbiemri juaj

3- Viti i lindjes

4- Shkruani kodin e sigurise qe shikoni ne figure.

Se fundi kontrolloni edhe njehere te dhenat tuaja qe vendoset ne fushat e tekstit qe plotesuat dhe me pas klikoni ne butonin SUBMIT per tu njohur me fatin tuaj. Tani sna mbetet gje tjeter vecse tju urojme pacit FAT!

Per me teper shikoni si shembull videon e meposhtme:


Comments

32 responses to “Si te kontrollojme pergjigjen e lotarise amerikane DV-2017”

 1. Po per personat qe kan humbur kodin e konfirmimit si i behet ka ndonje menyre?

 2. nazmi bitri Avatar
  nazmi bitri

  jam 160 cm jetoj ne lac jam 66 kg kam lindur ne qershor te 2003 me date 2 shpresojme te fitojme..

  1. Nje enderr nje ralitet

 3. Pse mua me del session timed out pasi klikoj CONTINUE?

  1. admin Avatar
   admin

   Ka mbingarkese serveri ditet e para per te kontrolluar ne statusin e kontrollit te regjistrimit tuaj. Duhet te riprovoni derisa sistemi tjujape pergjigjen e pritur.

 4. pershendetje aplikimi qe une kam bere per llotarine sistemi nuk ma Confirmaton Namber ju lutemi me ndimoni qe te mar pergjigjen faleminderit

 5. sildi Avatar
  sildi

  po ca duhet me bo se me kan humbur letrat ?

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER http://www.dvlottery.state.gov/esc. Ju urojme FAT!

 6. kam humbur kodin e aplikimit te llotaris amerikane si mund ta kontrolloj aplikimin tim

  1. Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER http://www.dvlottery.state.gov/esc. Ju urojme FAT!

 7. ju.lutem.shume.nuk.mund.ta.gjej.kodin.e.konfirmimit.si.mund.tia.bej.te.shikoj.pergjigjen.e.llotarise.edhe.pse.ka.kaluar.koha.Apo.jam.akoma.ne.kohe?

 8. si mund te aplikoj per Lotarin Amerikane a mund te me ofroni info ma te detajune

 9. KUR MUND TI SHOFIM NESE JEMI REGJISTRUAR APO JO FLM

 10. ISMET HOTI Avatar
  ISMET HOTI

  si munt ta shikoj pergjigjen nga llotaria AMERIKANE

 11. Prsh jam fitues i lotaris amerikane 2016 ne shtator , i kam dorzuar gjitha dokumentat , por nuk me ka ardhur akoma data intervistes ?

 12. Kur do dalin rezultatet e llotaris 2017

 13. Hysena Avatar
  Hysena

  Rezultati

 14. spahija Avatar
  spahija

  nuk mundemi ti te kalojme tek pergjigjiet edhe pse e kemi kodin e konfirmimit si tja bejme ?

 15. spahija Avatar
  spahija

  nuk mundemi ti te kalojme tek pergjigjiet edhe pse e kemi kodin e konfirmimit si tja bejme ?

 16. konti nina Avatar
  konti nina

  pershendetje me ka humbur kodi dhe nuk di se si te hy dhe te kontrolloj nese jam fitues?
  Konti Foto NIna
  ju faleminderit

 17. Ju uroj aplikantve sukses ne aplikimet e llotaris Americane pasi America esht ne zemren time gjithashtu dhe ne zemrat krejt shqiptarve

 18. 😇😇🙏🙏

 19. Zanni Avatar
  Zanni

  Pse me kerkohet nje last ose family name kur une nuk e kam vendos..dhe kur klikoj tek no family name prape me nxjer probleme..invalid information .
  Si duhet te veproj??

 20. Per ata qe kane fituar raundin e pare si vazhdon procedura, ju lutem

 21. BREGU NERTILA Avatar
  BREGU NERTILA

  20182RI2H5RA9R91

 22. ZENUNAJ,LORENC 20184PJI3N5GU6ZW 1989 678CC9C3C2A659E91D5E8E25A7279C886A17CAFD

 23. Bledi Avatar
  Bledi

  Kam humbur kodin si i behet?

 24. ervin Avatar
  ervin

  pershendetje.per persona qe kan humbur kodet e llotos cfar mund te behet ne qoft se di nanjeri se si mund te veproj me ktheni perfjigje flm!!!

 25. Ranjel selimi Avatar
  Ranjel selimi

  A5924C5EA30B251A472B7D5C2850E8156D31CC40

 26. Pershndetje une jam adriatik gashi i lindur me 21.12.1983 ne gjakov jam itersun per ne amerik te aplikoji me familje me grun e djalin tim

 27. Kodin e lloraris ne qfar faqe mund ta marr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *