Lotaria Amerikane, ambasada: Do ketë fitues të rinj

dv-2017Ambasada Amerikane në Tiranë njoftoi ditën e sotme se aplikantët e programit te vizave te shumellojshmerise DV/2017 që nuk janë përzgjedhur më parë, mund të shohin sërish statusin e tyre, pasi do kete nje tjeter faze perzgjedhese. Në një njoftim në faqen zyrtare të Ambasadës jepen udhëzimet e mëposhtme.

Të gjithë ata që aplikuan për Lotarinë Amerikane në muajin tetor dhe në fazën e parë nuk u shpallën fitues, tashmë kanë një shans të dytë.

Lajm i mirë për të gjithë të Regjistruarit për Lotarinë DV-2017: Janë shtuar të përzgjedhur të rinj për programin e lotarisë DV-2017. Kontrolloni statusin tuaj për të parë nëse jeni përzgjedhur serish. Hyni tek faqja e Kontrollit të Statusit të të Regjistruarve www.dvlottery.state.gov/ESC duke përdorur numrin tuaj unik të konfirmimit. Nese kontrolli juaj ka resultat pozitiv, te përzgjedhurit duhet të plotësojnë menjëherë formularin elektronik DS-260, në mënyrë që t’u caktohet një datë takimi në Konsullatën e SHBA-së. Konsullatat kanë në dispozicion vetëm një numër të kufizuar datash takimi çdo muaj për aplikantët e lotarisë, ndaj është thelbësore që të përzgjedhurit e lotarisë të fillojnë procesin e vizës menjëherë.

image


Comments

23 responses to “Lotaria Amerikane, ambasada: Do ketë fitues të rinj”

 1. Ju faleminderit

 2. enkeled islami Avatar
  enkeled islami

  albani

 3. je demande une aide auprès des institutions gouvernement américain de année. 2017 pour gagné loteries américain

 4. 20172XZ5D5N616TL

 5. ju lutem ku mund ti gjejme kodet qe kemi humbur ???

 6. 20172J5DFJIGVIGV

 7. po si t`ja bejme ne qe kemi fshire numrin

 8. Ervin does Deda I am 20 years old I have finished high school and now work in pizzerias have more than 2 years to work in pizzerias but I want to win American visa ….

 9. mirmbrema dua qe vajza ime te ket nje te ardhe sa me te mir ne amerik fln

 10. I am student.Visa America

 11. Thank you

 12. jam 6 antar te familes kam deshir te shkoj te jetoj dhe punoj ne amerik

 13. Eriseld Koxho nga Quteti i Lushnjes jam dua te hethë një Llotari Amerikane

 14. Kujtime Avatar
  Kujtime

  Pershendetje, ju lutem me dalin probleme me numerin e konfermimit e provova shume here dhe me jep gjithemon te njejten pergjigje ” se mos kame hapesire midis shkronjave

  1. jam mekanik

 15. Une e vendors the gjitha SMI pranon cfare duhet the bej Pasi SMI hap faqen .

 16. pershendetje kam hedhur lotarine amerikane dua te me dalin me sukses lotarine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *