Rezultatet e llotarise amerikane DV-2016

Njoftojme te gjithe aplikantet e regjistruar te programit DV-2016, se mund te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj duke filuar nga data 5 MAJ 2015. Instruksionet e kontrollit te pergjigjes suaj i keni ne fleten e printuar gjate periudhes se aplikimit ku ruhen te dhenat e regjistrimit tuaj me sukses. Linku i kontrollit do te jete aktiv ne faqen zyrtare online te kontrollit elektronik (ESC), duke filluar nga data 5 MAJ 2015.

Te gjithe ato qe kane aplikuar nepermjet nesh, mund te na kontaktojne per cdo paqartesi ne lidhje me kontrollin e pergjigjes se tyre. Te gjithe aplikantet fitues te asistuar nga ana jone, do te njoftohen nga ne rreth rezultatit pozitiv.

Ju bejme me dije gjithashtu, qe te gjithe ato qe nuk e kane kodin e konfirmimit te regjistrimit te tyre se bashku me te dhenat identitare, mund ta rikuperojne ate duke perdorur opsionin Forgot Confirmation Number.

JU UROJME FAT!


Comments

84 responses to “Rezultatet e llotarise amerikane DV-2016”

 1. burim brovina Avatar
  burim brovina

  pershendetje !!!! ju lutem me jepni nje adres te zyrave tuaja ose nje numer telefoni ku mund te vij per konsulta dhe informata

 2. jeton Avatar
  jeton

  l want for your information

 3. TAULANT KALLASHI Avatar
  TAULANT KALLASHI

  kam aplikuar vet ,domethen ne emerin tim kam perfshir dhe nusen dhe djalin tim 1 vjec, sidhe ka aplikuar dhe nusja ime ne emrin e saj ku me ka perfshir dhe mua dhe djalin 1 vjec, domethen kemi ber dy aplikime individuale, ( 1 nusja , dhe nje un ) a eshte kjo arsye per te mos u perzgjedhur si fitues ne llotarin amerikane.

  dhe pyetja e dyt , pervec dates 5 maj, a do te priten te tjer fitues ne ditet ne vijim , sepse ne njoftim thuhet qe duhet ruajtur kodi deri ne 20 qershor 2015

  1. admin Avatar
   admin

   Nuk ka perzgjedhje te dyte, njehere qe njiheni me rezultatin e pergjigjes suaj, ai nuk ndryshon me kalimin e diteve.

   PS: Keni aplikuar ne menyre te sakte, te dy vacmas duke perfshire femijen tuajen, dhe kjo nuk ndikon ne marrjen e pergjigjes negative. Peragjedhja eshte rastesore dhe behet nga sistemi kopmjuterik i departamentit te shtetit amerikan.

   1. akanto Avatar
    akanto

    po ne qe kemi humbur fleten me kodin si i behet per ta pare prgj?

    1. admin Avatar
     admin

     Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

     Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

     Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

     1. Po mundohem te rekuperoj codin po me te dhenat qe I jap opsionit nuk mi konfirmon, me thote keni gabime ne emer, mbiemer apo ditelindje. Ju lutem nje ndihme nese eshte e mundur sepse te dhenat personale dihen permendesh dhe nuk mund te gabohen, njesoj sic kam bere edhe me aplikimin. Flm.

 4. Admir Hajdari Avatar
  Admir Hajdari

  Perpiqem te hyj ne portalin e rezultateve, shkruaj te dhenat por nuk me hapet faqja. Thote q ka mundesi te kem ngaterruar kodin por e kam kontrolluar disa here dhe eshte ne rregull.

 5. Diana Avatar
  Diana

  Pershendetje, po kontrolloj rezultatin online dhe mesazhie shte session timed out. Nderkohe kontrollova te tim shoqi dhe rezultati eshte have not been selected. Ka ndonje problemi serveri. Si e shjegoni mesazhin “session timed out” Flm

 6. alban Avatar
  alban

  Persh.pasi kam futur kodin 16shifror me nxjer invalid confirmation number kjo e perseritur vazhdimisht.kur kam aplikuar e kam ruajtur codin me copy paste dmth perjashtohet mundesia pet nr gabim.ju lutem si te veproj

 7. klaudio Avatar
  klaudio

  Ju lutem si mund te gjej nje zgjidhje per kodin se nuk po shoh dot pergjigjen.flm

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 8. ina xhaferi Avatar
  ina xhaferi

  me falni per shqetesimin mund te jepni ju lutem linkun e sakte per te zgjedhurit e dv-2016, sepse mua me del vetem e 2015

 9. klaudio Avatar
  klaudio

  Pershendetje mund te di tani qe sdoli direkt pergjigjja a ka shance gjat diteve n vazhdim qe mund t kete pergjigje te tjera.

  1. admin Avatar
   admin

   Nuk ka perzgjedhje te dyte, njehere qe njiheni me rezultatin e pergjigjes suaj, ai nuk ndryshon me kalimin e diteve.

 10. redina Avatar
  redina

  Mund te me ndihmoni me ndonje adrese per te pare rezultatet e llotarise?

 11. Doja tju pyesja se ne moment qe vendos the dhenat e Mia nuk m del asnje pergjigje por vetem : session timed out

 12. auror Avatar
  auror

  kam humbur kodin si i behet

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 13. sonila Avatar
  sonila

  Pershendetje! Nje I afermi im ka hedhur llotarin amerikane dhe e kemi kontrolluar ne 5 Maj 2015 por aty thuhet ” THE NUMBER HAS NOT BEEN SELECTET for further process….at this time”.At this time do te thote tani per tani .Pyetja ime eshte a ka pergjigje te tjera per kete llotari?A vazhdon ende procesi I perzgjedhjes se aplikueseve? Dikush me tha qe dalin pergjigjet deri ne fund te Qeshorit.Ju lutem a mund te me sqaroni ne lidhje me prcesin.Sa perzgjedhje ka? Shume Faleminderit

  1. admin Avatar
   admin

   Nuk ka perzgjedhje te dyte, njehere qe njiheni me rezultatin e pergjigjes suaj, ai nuk ndryshon me kalimin e diteve.

 14. Laura Avatar
  Laura

  Me falni pse ketu kur po hy te Forgot Confirmation Number, edhe kur po i jap te dhenat e emrit dhe te datelindjes, dhe pastaj kur po shkoj te kodi i sigurise qe eshte me figurat nuk mi pranon. Ju lutem me lajmeroni!

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 15. ERINDA Avatar
  ERINDA

  UN KAM APLIKUAR VETE NE INTERNET DHE TANI QE PO PROVOJ PER TE MARRE PGJ ME THOTE TE DHENAT NUK JANE TE SAKTA,,MUND TE ME THOTE DIKUSH SI TE VEPRO
  J

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 16. bruno Avatar
  bruno

  a admin po pate mundesi ma co pak linkun e pergjigjeve se spo e gjej dot.

 17. anisa Avatar
  anisa

  pershendetje! doja te dija pse nuk po mund te mar ende pergjigjen e llotarise?? Sa here qe fus te dhenat me kerkon serisht riperseritjen e kodit? Flm

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 18. esmeralda Avatar
  esmeralda

  Perchendetje,
  jam nje aplikuese e llotarise amerikane, cdo vit i kam pare pergjigjet pa asnje problem, kete here nuk arrij dot te kontrolloj pergjigjet. i vendos te dhenat sipas kritereve, por nuk dl asnje rezultat, e me thote te kontrolloj te dhenat serisht. si duhet te veproj e si ta kuptoj qe jam perzgjedhur apo jo?

  gjithe te mirat e faleminderit!!

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 19. Laura Avatar
  Laura

  Pse une i jap te dhenat e sakta, dhe pastaj me del keshtu:

  Information entered is not valid. Please review your Diversity Visa Lottery Program Year, Last/Family Name, First Name, Middle Name, Date of Birth, and E-mail Address to ensure that you have entered them exactly as they were entered on your initial application.

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

   1. Laura Avatar
    Laura

    Pershendetje admin 🙂
    Jo une kam apliku vet, dhe kur kam apliku nuk me ka ardhur asnje kod 🙁
    Cka te bejme tani. Une i jap te dhenat e sakta dhe pastaj perseri me del keshtu :

    Information entered is not valid. Please review your Diversity Visa Lottery Program Year, Last/Family Name, First Name, Middle Name, Date of Birth, and E-mail Address to ensure that you have entered them exactly as they were entered on your initial application.

    Ju pershendes!

 20. Dritan MECAJ Avatar
  Dritan MECAJ

  Kam aplikuar per llotari amerikane dhe nuk e konfirmoj dot qe kam fituar apo jo .Per arsye se nuk e kam te plote kodin me 16 numra Brenda mundesive mund te me ndihmoni ta konfirmoj.Pres pergjigje . Me respekt;DRITAN MECAJ

  1. admin Avatar
   admin

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 21. Dritan MECAJ Avatar
  Dritan MECAJ

  ye se nuk e kam te plote kodin me 16 numra Brenarsda mundesive mund te me ndihmoni tKam aplikuar per llotari amerikane dhe nuk e konfirmoj dot qe kam fituar apo jo .Per a konfirmoj.Pres pergjigje . Me respekt;DRITAN MECAJ

 22. laureta Avatar
  laureta

  shpresojme per nje jete me te mire nga e sotmia.ju faleminderit

 23. Pershendetje, nese del fitues nga perzgjedhja, ka ndonje afat kohor per te vazhduar me plotesimin online te DS-260?

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, sa me shpejt te jete e mundur, nuk keni perse humbisni kohe.

   1. pershendetje admin respekt per punen tuaj.jam fitues i fazes se pare i llotarise amerikane por kam nje problem se un e plotesova formularin ds 260 por e plotesova vetem sepse jam i fejuar dhe dua te iki me te fejuaren po me thane qe plotesoe njehre ds260 pastaj bejme celebrimet dhe u dergojme kerkes qe te ndryshojm statusin civil a te penalizon kjo gje .ju lutem te me ktheni prgj .

    1. prsh .une jam ne te njejten situate si ju .a ke ndonji info .

     1. nuk ka problem thjesht e ben te add applicant forms ds260 dhe duhet te presesh sa te vij konfirmimi nga kentucku e rendsishme eshte qe te keshfakte per lidhjen

 24. crist Avatar
  crist

  pershendetje jam fitues i lotaris qfar hapa duhet bere per me tutje ju lutem me tregoni

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, ne statusin tuaj te kontrollit te regjistrimit keni nje link dvselectee.state.gov, duhet te klikoni aty dhe te ndiqni proceduren per tu regjistruar ne FORM DS-260, nje regjistrim i dyte online ku do ju kerkoje nje sere detajesh informacioni dhe duhet te keni kujdes, sepse eshte hapi i vetem i cili i percillet depart. te shtetit amerikan si kerkese juaja per vize, dhe per nje caktim te mundshem te dates se intervistes suaj.

   1. Pershendetje pas plotesimit te aplikimit online DS-260 a duhet derguar me poste aplikacionin apo vetem online duhet aplikuar dhe mbaron me kaq,apo cqfare duhet vepruar sepse edhe une kam fituar dhe nuk di si te veproj!!!

   2. Pershendetje pas plotesimit te aplikimit online DS-260 a duhet derguar me poste aplikacionin apo vetem online duhet aplikuar dhe mbaron me kaq,apo cqfare duhet vepruar sepse edhe une kam fituar dhe nuk di si te veproj!!!

 25. Silvana Avatar
  Silvana

  Mirmbrema! Ju lutem te me pergjigjeni kesaj pyetjeje. Kur kemi bere aplikim e pare kemi shkruajtur numrin e postes gabim, nje numer!*jo ne por ajo qe ka bere aplikimin per ne, e di qe ska rendesi kjo! Tani jemi fitues, por akoma skemi bere aplikim e dyte. Cfare veprimi duhet te bejme qe te mos skualifikohemi per kte arsye. Faleminderit Dhe po pres pergjigjen tuaj.

 26. Laura Avatar
  Laura

  Pershendetje Admin!

  Une kur kam apliku kam apliku vet, dhe nuk me ka ardhur asnje kod!
  Nuk po e kuptoj, une i jap te gjitha te dhenat e sakta dhe prape me del keshtu :

  Information entered is not valid. Please review your Diversity Visa Lottery Program Year, Last/Family Name, First Name, Middle Name, Date of Birth, and E-mail Address to ensure that you have entered them exactly as they were entered on your initial application.

  Ju pershendes!

 27. Marsela Avatar
  Marsela

  Pershendetje ! Ju lutem mund te me thoni pse nuk mund ta marre pergjigjen. Pasi plotesoj kodin e konfirmimit, mbiemrin dhe vitin e lindjes,(te sakta) me jep te plotesoj shume here shkronja ose numra dhe nuk me hapet .
  Ju lutem me ndihmoni .Faleminderit.

 28. Mirsad Avatar
  Mirsad

  prsh kur dalin rezultatet per ne qe kemi aplikuar vitin qe shkoj sepse mua me kan aplikuar ne amerik jan keto rezultatet edhe per mua apo dalin ne ndonje muaj tjeter ?

 29. i jap te dhnat qe kerkon, por me thote : “The information entered is not valid”
  Çfare te bej?

 30. Pershendetje,jam nje nder te perzgjedhurit e DV-2016,kam aplikuar online por desha te di nese duhet ta dergoj tani aplikimin me poste ne USA a po jo ?!

 31. geri14 Avatar
  geri14

  pershndetje si jeni .jam fitues i fazes se pare i llotarise amerikane plotesova ds260 po me thane qe tani duhet te beje celebrimet dhe i dergohetn qendres kentucki per ndryshim te gjendje se tuaj civile .a eshte nje procedure e sakte kjo ? dhe kur fus prap kodin tim te faqja e llotaris nxjerr prap te dhenat e mia . 2.a jam regjistruar te ds260 apo dhe si mund te verifikoje qe jam regjistruar .respekt per punen tuaj

 32. Pershendetje Admin.
  Mund te me thoni ju lutem mbas sa kohesh mund te vije njoftimi me email( nese vjen) nga Kentucky Center, mbas plotesimit te DS260.
  Ju faleminderit

 33. Pershendetje admin. Une e kam pare mbreme per here te pare qe jam fitues (i fazes se pare)…Dua te di nese ka ndonje problem apo jo, dmth a jam vone apo jo?
  Pastaj kam nje problem tjeter qe eshte dhe arsyeja kryesore qe po ju shkruaj. Une jam i martuar, por per arsye neglizhence nuk kam bere celebrimin akoma. Jam duke e bere keto dite. Pra, kur kam aplikuar per llotarine satusi im ishte beqar. Doja te dija a do kem ndonje problem (meqe martesen zyrtare po e bej keto dite) me aplikimin tim, ose me sakte si duhet te veproj qe te perfshij dhe bashkshorten ose si eshte menyra me e mire per te mos pasur probleme?
  Faleminderit.

 34. Pershendetje,pas aplikimit online DS 260 a duhet derguar edhe me poste aplikimin a jo?!

 35. Pershendetje Admin,

  Une kam aplikuar bashke me bashkeshortin tim dhe djalin ne llotarine amerikane. Fatkeqesisht na ka humbur numri i konfirmimit. Kerkoj te marr nje numer te ri konfirmimi, ku jap te gjitha te dhenat e sakta dhe me del mesazhi i meposhtem:

  Information entered is not valid. Please review your Diversity Visa Lottery Program Year, Last/Family Name, First Name, Middle Name, Date of Birth, and E-mail Address to ensure that you have entered them exactly as they were entered on your initial application.

  Ju lutem ndihmen tuaj
  Faleminderit

 36. Lirije Avatar
  Lirije

  Pershendetje si mudem me pa listen e perfituesve, nuk mund ta gjej koddin por a ka mundesi me e pa listen apo si shkon procedura kom aliku online

 37. prsh
  jam fitues
  plotesova dv 260 dhe check qe jam beqar .ne nji koh qe isha i fejuar .
  tani bera celebrimet .a lejohet qe une te bashkoj nusen ne dokumentacioni .

 38. Pershendetje..doja te dija si dhe kur mund te aplikoj per llotarine amerikane??pres nje pergjigje…flm

 39. prsh.a mund te aplikoj tani per llotarine.flm

  1. Jo, ne periudhen Tettor-Nentor 20154 do te jene aplikimet e reja!

 40. Pershendetje. Jam mbajtes I US green card dhe doja te dija nese keni informacion nese me lejohet te bej nje vizite disa ditore ne Angli meqe kam disa miq qe dua ti takoj?rd

 41. Pershendetje,
  Kur jane aplikimet e tjera per llotarine amerikane?

 42. prsh numri im eshte 9071 por data e intervistes nuk ka dale ende ju lutem mund te me tregoni dhe sa duhet te pres per nje prgj

 43. o zot kur do me plotsohet kjo hender qe kam ederuar ter jjeten

  1. ju lutem ma plotsoni kete eder per te shkuar ne amerike kjo ka qen edra ime ju lutem merin fjalet e mia si kosiderate respekte

 44. Psh..pyeta ime ishte kam aplikuar ne tetor. 2015. Per llotarine Amerikane kur dalin pergjigjet ne 5 maj 2016 nuk jam i qarte.faleminderit.

  1. Pershendetje,

   pergjigja e aplikimit tuaj mund te zbulohet duke filluar nga data 3 Maj 2016.

 45. Pershendetje!Me ka dal llotaria per DV 2016 por aplikimin online e kam perfunduar ne dhjetor 2015.Case nr EU201600009***.kur mund te me caktohet data intervistes dhe a me penalizon vonesa e aplikimit online?Faleminderit!

 46. nexhmedin Mustafa Avatar
  nexhmedin Mustafa

  Psh.. aplikuar per lotari viza ne tetor. 2015. Per llotarine Amerikane kur dalin pergjigjet? Apo a kane dale rezultatet ende apo jo?

  1. 3 MAJ 2016

 47. When I put the confirmation number to see the winers list , they say me that’s wrong. My confirmation numer is 20171KHBJVMBGUSE. Is that wrong?

  1. admin Avatar
   admin

   Kontrolli mund te behet duke filluar nga data 3 MAJ 2016 me oren tone lokale 18:00, sepse sistemi i kontrollit akoma seshte aktiv.

 48. daniel xhelo Avatar
  daniel xhelo

  dua t shkoj amerik t luaj me ekip futbolli pasi ketu n shqiper esht shum e kote ske te ardhme x jeten

 49. anxhela Avatar
  anxhela

  nese nuk e mbajme mend email qe vurem ne aplikimi si mund ta shikojme nese jemi fitues?

 50. Me falni kam para ne daten 4/5/2016 se jam i perzgjedhur per viz po me kish dal pergjigja ne 5 maj 2015 ju lutem m thoni cte bej jam i fejuar duhe te mar nusen me vete po skam ber shpallje martese.mund te me ndimoni ju lutem se nuk di si tja filloj. E kam ber aplikimin nga italia. Me ktheni pergjigje ju lutem

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, fillimisht para se te humbasesh kohe ne ndjekjen e procedures se fazes se dyte, ju duhet te kryeni aktin e lidhjes martesore me te fejuaren tuaj ne menyre qe edhe ajo te konsiderohet ndjekese e ceshtjes suaj pra te emigroje se bashku me ju. Me pas percjell kerkesen per procesim per interviste ne FORM DS-260.

 51. Eduinabeqo Beqo Avatar
  Eduinabeqo Beqo

  Pershendetje kur dalin pergjigjet Amerikane

 52. Jam fituese e llotarise 2018 me Nr.29300.A kam shprese per te vazhduar procedurat e metejshme?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *