Regjistrimet per Lotarine Amerikane DV-2018

Lajm i mire! Departamenti i shtetit amerikan ka publikuar datat e regjistrimeve te rradhes per Lotarine Amerikane DV-2018.

Sipas njoftimit zyrtar edhe nga ambasada amerikane ne Tirane, regjistrimi elektronik per lotarine DV-2018 do te filloje me 4 Tetor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqiperise dhe mbyllen me 7 Nentor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqiperise. Aplikimet si cdo vit behen gjate kesaj periudhe te percaktuar ne faqen zyrtare te departamentit te shtetit amerikan ‘E-DV’ dvlottery.state.gov . Per ata te cilet preferojne te asistohen ne ndihme nga ana jone, vizitoni faqen tone www.llotariaamerikane.com

llotaria-dv-2018

Comments

72 responses to “Regjistrimet per Lotarine Amerikane DV-2018”

 1. zamira Avatar

  Pershendetje

 2. Eriselda Avatar

  Pershendetje

 3. Eriselda Avatar

  Si munde te hedhe mbi llotarin amerikane me ndimoni Flm?

  1. besnik Avatar
   besnik

   Hiqi siguresën edhe hidhe

  2. hysenaj Avatar
   hysenaj

   ju lutem mund te me ndimoni si munde te aplikoj

 4. patricia Avatar
  patricia

  pershendetje ..

 5. Amarildo Avatar
  Amarildo

  si mund ta bejm regjistrimin per Dv-2018 online?

 6. ira Avatar

  si mund te aplikojme

 7. saimir Avatar

  Me sillni modulin ju lutem per email ta plotesoj
  Flm per mirkuptimin

 8. Flolako Lisi Avatar
  Flolako Lisi

  Pershendetje.Si mund ta bejm regjistrimin per Dv-2018 online?

  1. gejsajd Avatar
   gejsajd

   ju lutem si mund te aplikoj per llotarin amerikane me sillni modulin ju lutem

 9. gejsajd Avatar
  gejsajd

  ju lutem me ndimoni pe aplikimin e llotaris amerikane

 10. entela Avatar
  entela

  How can i do my registration online?? Help me please

 11. huzrie Avatar
  huzrie

  Shpresoj qe do me dal llotaria!

 12. Ilir Avatar
  Ilir

  Pershendetj. SI mund te aplikoj per llotarine amerikane?Faleminderit.

 13. Admir Avatar

  prsh, jam vertet i kenaqur qe mund te aplikosh direkt pa vajtur ne ndonje qender interneti paguan leket dhe nuk aplikon te genjejne . kurse keshtu eshte shum here me mire

  1. Gentian Avatar

   do ishte kenaqsi te me dali llotaria AMERICANE I like so much living in U S A

 14. Eminela Avatar
  Eminela

  Pershendetije deshiroj t regjistrohem sepse me pelqen shum Amerika!

  1. Eminela Avatar
   Eminela

   ju lutem mund t m ndihmoni t plotesoj modulin ???

 15. Ildo Avatar
  Ildo

  Ckemi, kur hodha njerin aplikim pashe qe kisha bere emrin tek mbiemri edhe mbiemrin tek kutia e emrit, a mund te me ndihmoje dikush nese mund te bej dicka qe ta rregulloj?! Faleminderit

  1. agim lazi Avatar

   pershndje ku hidhet shorteu llotaria amerikane

 16. Fatmir Avatar

  Si mun te aplikoj on lajn

 17. ervin Avatar

  prsh dua te aplikoj per dhotarin amerikane

 18. lulzim sharku Avatar

  Dua të shkojë me familjen në amerik se e kam punën atje

 19. ferdinant zenunaj Avatar
  ferdinant zenunaj

  July ten me ndimoni meñji llotari Amerikane kam shum desire teme bjer jam familjar

 20. erald bilcari Avatar

  Pershendetje si mund te bej nje aplikim online

 21. perparim kamberaj Avatar
  perparim kamberaj

  ciao

 22. Leonita Avatar
  Leonita

  Ju lutem me jepni detaje se si mund te aplikoj per lotarine amerikane?

 23. Devis Avatar
  Devis

  Dua te ben llotarine amerikane

 24. tani Avatar
  tani

  Pershendetje une sot aplikova dhe gabimisht kur vendosa te dhenat eshte vene gabimisht viti i djalit nga 2007 ne 2008 ndersa te dhenat e tjera jane ne rregull . do na sjell ndonje problem nese na del ?

 25. Chrisa Avatar
  Chrisa

  Pershendetje!
  Kur do hidhet perseri shorteu per Llotarine Amerikane!Shum faleminderit!

  1. admin Avatar
   admin

   Ne tetor hidhet cdo vit

 26. Ferit Nutaj Avatar

  Ferit nutaj
  Dat linja 02-02-1969
  Koplik shkoder Albania

 27. Heset luta Avatar
  Heset luta

  Pershendetje

 28. Eleni Avatar

  Pershendetje ! Si mund te bej nje aplikim për llotarine amerikane ? Ju lutem me ndihmoni . Faleminderit !

 29. pamela Avatar

  jam pamela seit jam minorene dhe dua qe te fitoj nje llotari amerikane ju faleminderit

 30. agim lazi Avatar

  peshndetje quhem agim lazi jam 22 vjec kam maruar shkollen profesjonale per mekanik te pergjithshme .. ne shtepin ti me jemi 5 veta kam nene babi edhe dy vellezer

 31. Klodi Avatar
  Klodi

  Si mund te aplikoj online per Llotarine Amerikane?

 32. flori Avatar
  flori

  Desha te regjistrohem Please !!

 33. Oksana Avatar
  Oksana

  Pershendetje
  Doja te hidhja lotarine amerikane 2018 a pranohet vtm me shkollen e meseme

 34. fatjoni Avatar

  elektoauto

  1. fatjoni taipi Avatar
   fatjoni taipi

   elektoauto

 35. mirjan cela Avatar

  Prsh si mund te splikoj per llotarine amerikane 2018

 36. Tatjana Avatar
  Tatjana

  Faleminderit per mundesin qe na jepni

 37. Kristi konica Avatar

  Dua te iki ne amerik per nje jet me te mir

 38. rita Avatar
  rita

  Vetem njeher ne dy vjet behet Lotaria Amerikane?Ju lutem me ktheni pergjigje pasi jam shume e interesuar .😒

 39. Lila Avatar
  Lila

  Ju lutem mund te me thuani kur hidhet lloto per amerik.kete vit.dhe nese un qe jetoj jasht kam mundesi qe ta hedh flm .pun te mbar

 40. xhevat rafuna Avatar
  xhevat rafuna

  Jam interesum me shku me punu ne amerik jam me 3 femij

 41. Taulant gjozi Avatar
  Taulant gjozi

  Mimbrema quhem Landi jetoj ne nje shtet ku puna dhe fafrija eshte shtuar se shumti jetoj ne nje mjerim te vertet ju lutem vini doren ne zemr se dhe une dua te kem nje mundsi per te jetuar dhe puna ju lutem

 42. Julian Mehmetaj Avatar
  Julian Mehmetaj

  Thank you for your respect

 43. Mark bilaci Avatar
  Mark bilaci

  Me belqen

 44. Julian Murataj Avatar
  Julian Murataj

  Me ndihmoni si mund te hedh llotarin Amerikane

 45. Xhuljana Avatar
  Xhuljana

  Si mund ta bejm regjistrimin per Dv-2018 online?

 46. Juljan Avatar
  Juljan

  Ishalla del

 47. Klodiana Avatar
  Klodiana

  Pershendetje a mund te behet llotaria amerikane ne baz tel

 48. Julian Murataj Avatar
  Julian Murataj

  Ne cfar date ne tetor

 49. Tajar Avatar
  Tajar

  Mermbrema kur do hidhet serish shorteu per llotarin amerikane malemendwrit

 50. Sanimete Avatar
  Sanimete

  Per një jet më te mirb

 51. Rrok nika Avatar
  Rrok nika

  Pershendetje faleminderit qe po ju jepni edhe nje mundesi shqiptarve per nje jet me te mir edhe un si te gith dua ta provo ne qoftese fati na ndihmon . Un jam nje puntor i thjesht punoi saldator dhe kam 5 vjet si puoj si hidrolik ne nje firm italiane ju lutem merreni parasysh kerkesen time me respekt rrok nika.

 52. Eljon Avatar
  Eljon

  Prsh si Mund Te Aplikoj për llogarin Amerikane me ane te tel a eshte e mundur? Paci fat njerz! 😉

 53. shukri taka Avatar
  shukri taka

  Une kerkoje aplikim per ne Amerike

 54. Luta Avatar
  Luta

  Hay usa

 55. Arta Avatar
  Arta

  Cila eshte menyra e aplikimit

 56. Daniela Avatar

  prsh si mund te aplikoj per llotarin amerikane kush mund tme ndihmoj

 57. Rakip Avatar

  Si mund te aplikojm per llotari alerikane flm.

 58. brendona Avatar

  pershendetje si muj te aplikoj per lotarin sa kushton

 59. Rapo Bufi Avatar
  Rapo Bufi

  Si mund te aplikojm per kete lotari

 60. Visar badallaj Avatar

  Pershendetje Amund Te aplikoj ne llotarin Amerikane dhe si duet Te aplikoj dhe sa esht premise dollar

 61. Cyrus Avatar
  Cyrus

  Përshëndetje… Keni ndonjë info se në çfar nr jemi aktualisht?
  Dhe a kemi ndonjë shans ne që e kemi nr 36… ???
  Flm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.