Si te kontrollojme nese jemi fitues te lotarise amerikane DV-2015

Si te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj per lotarine amerikane DV-2015. Si fillim, per te kontrolluar pergjigjen tuaj, ju duhet te keni perballe fleten e printuar ku permbahen te dhenat e aplikuesit, te cilat jane kodi i konfirmimit te regjistrimit tuaj 16 shifror (confirmation code), emri dhe mbiemri juaj, viti i lindjes. Per te proceduar me kontrollin duhet te perdorni browserin tuaj te internetit si psh. internet explorer, google chrome, mozilla firefox etj, duke shkruajtur ne barren e kerkimit adresen e webfaqes zyrtare te departamentit te shtetit amerikan e cila eshte: www.dvlottery.state.gov/ESC/

Pasi faqja te hapet , klikoni ne butonin CONTINUE dhe me pas plotesoni hapesirat bosh me te dhenat tuaja perkatese.

1- Kodi i konfirmimit te regjistrimit 16 shifror (confirmation code – 2015XXXCRHXXXMWN)

2- Mbiemri juaj

3- Viti i lindjes

4- Shkruani kodin e sigurise qe shikoni ne figure.

Se fundi kontrolloni edhe njehere te dhenat tuaja qe vendoset ne fushat e tekstit qe plotesuat dhe me pas klikoni ne butonin SUBMIT per tu njohur me fatin tuaj. Tani sna mbetet gje tjeter vecse tju urojme pacit FAT!

Shiko videon tutoriale duke klikuar KETU

AVS Online Center


Comments

35 responses to “Si te kontrollojme nese jemi fitues te lotarise amerikane DV-2015”

 1. sa here duhet kontrolluar statusi nqs je fitues ose jo

  1. Njehere qe ta kontrollosh, pergjigja juaj me kalimin e kohes nuk ndryshon, kshuqe mund ta kontrolloni sa here te deshironi!

  2. Duhem edhe une ne amerik

 2. A ka faza te tjera llotaria amerikane per ata te cilet nuk rezultuan fitues ne maj?

 3. Si te kontrollosh per pergjigjen e dyte, nese te ka ardhur data e intervistes apo jo?

  1. Kontrollo statusin e kontrollit te regjistrimit tuaj, aty ku u njoftuat edhe per pergjigjen e pare, sepse vetem aty do njoftoheni per ndonje perditesim informacioni dhe gjths pasi te keni ndryshim ne status do lajmeroheni nga depart of state edhe ne emailin tuaj, ju flm!

 4. jam martuar me greke ka 4 vjete u ndava kam 2 vajza greke 21 vjece maria 14 vjece dimitra kane pashaporte greke vajzat une kam vize si grua greke kam bere karte evropiane dua te aplikoje per pune ju lutem

 5. 🙂 🙂 🙂

 6. kur jane aplikimet per 2015 en?

 7. alma prroni Avatar
  alma prroni

  Kam aplikuar per llotarin amerikane ne tetor te 2014dua te di nese ka ndonje pergjigje te mundshme tani

  1. Me date 5 MAJ 2015 do njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj.

   1. Pershendetje! kam aplikuar per llotarine Amerikane ne tetor 2014. Doja te dija nese ka ndonje problem per marrjen e pergjigjes, pasi e-maili qe kam aplikuar me eshte bllokuar fatkeqsisht, por nderkohe e kam letren e konfirmimit.

    1. admin Avatar
     admin

     Prsh, duke filuar nga data 5 MAJ 2015, mund te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj. Instruksionet e kontrollit te pergjigjes suaj i keni ne fleten e printuar gjate periudhes se aplikimit ku ruhen te dhenat e regjistrimit tuaj me sukses!

 8. burim brovina Avatar
  burim brovina

  pershendetje ! kom apliku ne tetor te 2014 ,, edhe tani ne muajin maj me duket se do mirren pergjigjet ,,,, mua ne inbox po me vijne shume komente ( pyetje ) te aplikanteve , si dhe ca shifra qe une nuk po i kuptoj fare ,,, te lutem shume admin. me jep ni adres se ku gjenden zyrat e juaja , se si duket une kesillat edhe direktivat dhe pergjigjet me duhet te vij ne zyret apo perfaqesite e juaja , nese fitoj per aplikim te metejshem , dhe procedura te metejshme

 9. hello:Un kam plotsuar formularin …dhe i kam nga ato kriteret qe kerkoken,dhe punoi si ushtarak ktu dhe jasht vendit….kam naj shanc te thirem ne intervist .

 10. vjollca Avatar
  vjollca

  Kodi 16 shifror me ka humb si mundem te shikoj ne qoftese jam fitues

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni diten e kontrollit me date 5 maj 2015, duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

 11. Ardit Avatar
  Ardit

  Si mund ta gjej kodin sepse me ka humbur?

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni diten e kontrollit me date 5 maj 2015, duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

 12. eraldo Avatar
  eraldo

  une e kam confirmation number dhe me fillon me 2016 perpara…e ve kodin dhe plotesoj te gjitha fushat por thot error nuk e ke vene confirmation code mire…se di cfare ka

  1. admin Avatar
   admin

   Kontrolli behet duke filluar nga data 5 MAJ 2015.

 13. Doja te dija nese ka mundesi aplikimi kete vit apo apo duhet te presim deri vitin tjeter ?

 14. Ckemi , doja te dija nese ka mundesi aplikimi ne 2015 dhe nese jo kur fillojne te 2016-es ? Faleminderit

  1. admin Avatar
   admin

   Prsh! Lotaria hidhet zakonisht cdo vit ne periudhen Tetor-Nentor. Datat zyrtare te aplikimit per kete vit nuk jane shpallur akoma. Per te aplikuar duhet te permbushni ca kritere si mosha +18 vjec, dhe nje nivel arsimor 12 vjecar ( shkolle e mesme), ose nese se keni arsimin e mesem nje eksperience pune 2 vjecare e perfituar nga kurse kualifikimi 2 vjecare, dhe qe te jete e ushtruar ne 5-vjecarin e fundit nga momenti qe aplikon e cila eshte ekuivalente e nivelit arsimor nese se zoteroni. Regjistrimi behet ne faqen zyrtare te departamentit te shtetit amerikan duke plotesuar formularin elektronik online.

   Perzgjedhja e pare eshte rastesore dhe varet nga fati juaj, ndersa procedurat e tjera kane te bejne me kualifikimin tuaj nepermjet korrekteksise dhe plotesimit te dokumentacionit te sakte ne ndjekjen e procedures.

   Aplikimi ne vetvete eshte falas nese jeni praktik ne forma regjistrimi online, ndryshe nese asistoheni nga ana jone, ka nje kosto sherbimi e cila justifikon sherbimin e dhene profesional. Ju flm!

   AVS ONLINE CENTER

 15. Ju lutem kur del session canceled cdo te thote

  1. admin Avatar
   admin

   Refresh faqes dhe riprovoni!

 16. valdeti Avatar
  valdeti

  pse nuk po mundem me shiku rezultatin a ka mundesi meme tregu faliminderit

 17. valdeti Avatar
  valdeti

  UM FAL PO NUK PO E DI ARSYJEN PSE NUK MUNDEM A KA MUNDESI MUM TREDU A KODI SE KAM NE RREGULL A NUK E DI ARSYJEN KET FAQE MA QET FALIMINDERIT
  The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth
  to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page.

  Several characters are often confused:
  0 = zero, O = letter ‘O’, 1 = one, I = letter ‘I’ (like ‘Ice’), 6 = six, G = letter ‘G’, 8 = eight, B = letter

 18. Blenda Avatar
  Blenda

  Pershendetje!

  Une dua te verifikoje nese jam fituese e llotarise amerikane te vitit 2015 por kam fshire kodin dhe adresen e email ma kane vjedhur. Ju lutem me thoni si duhet te veproje?

 19. Briken Avatar
  Briken

  Pershendetje, un e kontrolloj ne faqen e mesiperme dhe me thote info not valid, si eshte e mundur? Gjithashtu edhe me opsionin forgot !

 20. Julia Avatar
  Julia

  Pershendetje! Dua nje sqarim prej jush, kodi i konfirmimit qe kam te fleta e printuar nis 2Ø17……. Tani dua te di a eshte 0 apo ta fus Ø si te fleta? Faleminderit!

 21. Prsh! mua me ka humbur kodi si mund ta verifikoj ndryshe ?

 22. anjol Avatar
  anjol

  Nje pytje the thjeshte ,so mund ta kontrollojme nese jemi fitus ose Jo kur nuk kemi kodin

 23. venera Avatar
  venera

  cfare duhet te dali nese je fitues

 24. Rruli emisa Avatar
  Rruli emisa

  20194rk1wtb84hwk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *