Home Njoftime Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada amerikane ka një thirrje për...

Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada amerikane ka një thirrje për të rinjtë

790
0

Ambasada amerikane shtron një pyetje për te rinjte shqiptarët! Ku do t’ju çojë viti 2018?

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka një thirrje për studentët shqiptarë që shpresojnë të studiojnë në një universitet në SHBA.

Ambasada i fton të hedhin një sy nga EducationUSA me anë të një njoftimi ne faqen e saj.

Statusi

“Ku do t’ju çojë viti 2018? Nëse po shpresoni të studioni në një universitet në Shtetet e Bashkuara, hidhini një sy EducationUSA. Qendra ofron informacion pa pagesë, të saktë dhe të plotë mbi institucionet amerikane, procedurat e aplikimit, dhe shumë më tepër!”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.