GABIMET QË DUHEN SHMANGUR

Çdo person mund të aplikojë vetëm një herë në vit. Riaplikimi nuk rrit shanset, përkundrazi ju skualifikon. “Duhet të regjistroheni vetëm një herë në çdo vit. Një herë për çdo person dhe nëse ju doni të rrisni shanset, është mirë që të aplikoni vete nese dini ose te asistuar nga ndonje profesionist”, thotë specialistja e Ambasadës së SHBA. Theksohet që aplikimi bëhet në bazë të statusit civil. “Mos harroni të përfshini bashkëshorten kur bëni aplikimin. Ai bëhet në bazë të statusit civil. Pra, nëse jeni i martuar, pavarësisht se mund të jeni në proces divorci, duhet të përfshini bashkëshorten dhe çdo fëmijë, pavarësisht nëse jetoni ose jo me të, pavarësisht nëse ka ndërmend të imigrojë apo jo me ju”. Një tjetër këshillë e vlefshme që vjen nga specialistët e ambasadës, është mospërdorimi i syzeve në momentin që bëni foton e aplikimit. Po ashtu, ky proces këshillohet të mos lihet në çastin e fundit. “Rekomandojmë që të aplikoni sa më shpejt, sepse ka ndodhur vitet e kaluara ku nga aplikimet e tepërta, sistemi është ngarkuar aq shumë, sa nuk e ka njohur si kohë, duke e skualifikuar në këtë mënyrë aplikantin”.


Comments

14 responses to “GABIMET QË DUHEN SHMANGUR”

 1. Sajmir ahma Avatar
  Sajmir ahma

  Jam i interessare per llotaria americane

 2. Duhen shenuar te gjithe pjestaret e familjes ku nga femijet ata nen moshen 21 vjec. Besoj duhet shtuar tek ky informacion.

 3. Elis blliku

 4. jam e martuar dhe kam nje vajze.jetoj ne greqi prej vitesh e regullt me letra te tre.do doja ta provoj dhe un se per her te par e kam.ju lutem

 5. Alma sem Avatar
  Alma sem

  Ju lutem me informoni pak nese nuk i permbush kriteret e arsimit.mundet te aplikoje sipas kritereve te punesimit?

 6. 0685862637 Avatar
  0685862637

  Jani toska jame beqare kame jetuar me shume jashte shteti ne greqi

 7. Nertila Avatar
  Nertila

  Jam e martuar dhe kam nje cun jeto ne Angli pa dekumenta momentalisht po prs nje pergjigje nga shteti anglez per letrat.po e provoj dhe e kam per here te pare flm ju lutem

 8. Tibjona Salillari Avatar
  Tibjona Salillari

  Pershendetje. Jam e martuar dhe jam shtatzane me femijen e pare.Femijen e lind ne janar. A duhet ta deklaroj femijen kur te aplikoj? Faleminderit.

 9. Ferdinant Marku Avatar
  Ferdinant Marku

  Mirdita quhem Ferdinant Marku kam mbaruar shkollen e mesme . Mundsite per me tej nuk jane.Jam 20 vjec beqar jetoj me familje. Jam pa.pune ketu e veshtire te gjesh Pune. Gjithmone me ka pelqyer Amerika te jetoj e atje gjithmone per nje te ardhme me te mire.Shpresoj se nje dit behet realitet Zoti eshte i madh dhe ndihmon njerzit qe Kane nevoje

 10. Ju lutemi do doja ta provoj dhe un se e kam per her te par

 11. ju lutem jam per her te par.

  1. Ju lutemi jam per her te parc

 12. nese ke vene photon e gabuar gjate aplikimit ke mundesi ta heqesh photon dhe te vendosesh photon e duhur

 13. Pershendetje ! Une bera nje gabim ne nje shkronje te mbiemerit Nga Dilka e kisha ber Dilda gjat aplikimi ! A me skualifikon kjo gje ? Jam shume e merzitur per kete gabim qe bera ? Mirepres pergjigjen tuaj ! Faleminderit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *