Del data zyrtare/ Ja kur nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane DV 2020

Të gjithë ata që janë të interesuar për Lotarine Amerikane Dv 2020 dhe për tu zhvendosur drejt Shteteve të Bashkuara, bëhuni gati.

Muajin e ardhshëm nisin aplikimet për lotarinë amerikane. “Duke filluar nga data 3 tetor, ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë”, thuhet në një njoftim të ambasadës amerikane në Tiranë.

Ndërkaq, ambasada jep edhe disa udhëzime për aplikuesit:

Bëni kujdes nga mashtrimet. Disa faqe interneti apo emaile përpiqen t’ju mashtrojnë duke u prezantuar si faqe zyrtare të qeverisë së Shteteve të Bashkuara. Lexoni Kujdesin ndaj Mashtrimit këtu (në Anglisht).

Periudha e Regjistrimit Elektronik për Lotarinë DV-2020

Regjistrimi elektronik për lotarinë DV-2020 do të rifillojë të mërkurën, më 3 tetor 2018 në mesditë 12:00, Ora Ditore Lindore (EDT) (GMT-4) dhe do të mbyllet të martën, më 6 nëntor 2018, në mesditë 12:00 Ora Standarte Lindore (EST)(GMT-5).


Comments

11 responses to “Del data zyrtare/ Ja kur nisin aplikimet për Lotarinë Amerikane DV 2020”

 1. Hygerta Avatar
  Hygerta

  Pershendetje, une i lexova kushtet qe duheshin te plotesoheshin nqs duam te aplikojme per llotarine amerukane por une kisha nje paqartesi. Une sapo kam mbaruar gjimnazin dhe e kam diplomen e saj por nuk kam asnje eksperienc pune. A mundem une te aplikoj, dmth a i plotesoj une kushtet??

 2. Mirdita Jam me dy shtesi Shqiptar dhe ITALIAN

 3. Mirdita Jam me dy shtesi Shqiptar dhe ITALIAN kam lindur Labinot-Mal Elbasan. Tashti dodhem ne Itali Pietra Ligure (SV) VIA PRIVATA CANNEVA 4/7.

 4. Voglio fare anche io

 5. Veronika Avatar
  Veronika

  Mirdita !Per rastin kur nje nga femijet eshte mbi 21 vjec, por me aftesi lehtesisht te kufizuara si aplikohet?

 6. Pershendetje! Une dhe bashkeshorti im kemi mbi 12 vjet qe aplikojme cdo vit per llotarine amerikane por
  deri tani pa sukses. Ne cdo aplikim qe ne bejme shkruajme vendin ku jetojme aktualisht Greqi sepse ne ketu jetojme prej disa vitesh. Pyetja ime eshte: A mund te jete kjo dicka qe na pengon ne te perzgjidhemi? Pra mos ne duhet ta plotesojme formularin me vendin ku jetojme Shqiperi sepse Graqia nuk ben pjese ne shtetet ku eshte i vlefshem aplikimi per llotarine amerikane? Faleminderit.

 7. o Shabon lat name me pytje injorantesh se fashataret e humbur i bejn keto pytje.A chi senefrega se hai 2 Nazionalita tu.o Koperativist don te shkosh ne Amerike pale.keto persona si puna jote ti cosh atje ku han pula gure.se fshatari po fshatar do ngelet gjithe jeten

 8. Tibjona Henza Avatar
  Tibjona Henza

  Pershendetje, Mbiemrin e kam me “ë” pra “Hënza” ne pasaporte. Doja te dija si ta shenoj ne aplikim pasi kur e vendos ne kete menyre nuk e pranon. Me shenje te kuqe thote :
  Last/Family Name field must start with a letter and can only contain letters, apostrophe, hyphen, or space. Please modify before continuing.

  Kur e plotesoj Henza pra me “e” e pranon.

  Ju lutem doja nje pergjigje per te kryer aplikimin.

 9. PERSHENDETJE .UN KAM E KSPERIENC PUNE ME BOJRA KAM BARUAR SHKOLLN 8 VJECARE DHE DOJA TE DIJA MUND TE APLIKOJ PER LLOTARIN
  OSE KET PREFOSION PUNE OSE TE ME OFRONI NJE VEND PUNE … SE DI SI FUKSONON KJO GJE

 10. Un km apliku po sot p
  o pergjigjjet kur dalin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *