Regjistrimet filluan, ambasada amerikane ne Tirane publikon 6 udhezimet per programin e vizave te lotarise DV2020

by

in

Duke filluar nga dita e djeshme 3 tetor në orën 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë te programit te Lotarise DV-2020.

Ambasada Amerikane ne Tirane, njofton se duke nisur nga pasditja e 3 tetorit, ora 18:00 shqiptarët do të kenë sërish mundësinë për të aplikuar për lotarinë amerikane.

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se procesi i aplikimeve do të përfundojë me 6 nëntor.

Të përzgjedhurit do të marrin përgjigje me 7 maj të vitit 2019 nëse do të jetojnë e punojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Njoftimi i plotë me udhëzimet

“Duke filluar nga data 3 tetor, ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë!

Vazhdoni të na ndiqni në këtë faqe për të marrë këshilla mbi plotësimin e aplikimit tuaj.

Këshilla ime e parë për ju është që të hapni faqen tonë të internetit dhe të lexoni udhëzimet e këtij viti. Ato janë të përkthyera në shqip!”, njofton ambasada amerikane në Tiranë.

Përzgjedhja është rastësore përmes një shorti kompjuterik, ndërsa nuk ka asnjë tarifë për tu regjistruar.

Duke filluar nga sot, ora 18:00 deri në datën 6 nëntor 2018, ora 18:00, ju mund të aplikoni për Lotarinë e Vizës së Shumëllojshmërisë! Vizitoni faqen tonë të internetit dhe të lexoni udhëzimet e këtij viti në shqip.


Comments

3 responses to “Regjistrimet filluan, ambasada amerikane ne Tirane publikon 6 udhezimet per programin e vizave te lotarise DV2020”

 1. nqs jetoj ne ksamil por kam vendlindjen ne berat si ta plotesoj te rruga dhe llagja dhe kodi postar

 2. Rafete Murseli Avatar
  Rafete Murseli

  Si mund te aplikoj per llotaria Amerikane

 3. Altin Caca Avatar
  Altin Caca

  Ne fund te aplikimit kerkohen .9 euro.
  Eshte pagese normale kjo? Si behet kjo pagese?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *