Si te aplikosh?

Si funksionon? Ky eshte nje sqarim per te gjithe ata te cilet jane te interesuar te aplikojne nepermjet nesh!

 • Llotaria Amerikane eshte nje sherbim qe ofrohet falas dhe ju mund te aplikoni personalisht ne linkun zyrtar te departamentit te shtetit amerikan.
 • Zyra jone ofron konsulence profesionale mbi aplikimin per llotarine amerikane, kundrejt pageses.
 • Nepermjet nesh mund te aplikoni ne 2 menyra: online, ne kete link DV-2016 ose duke u prezantuar ne zyren tone.  Per me shume na kontaktoni email: [email protected]

 

green card usa

 


Posted

in

,

by

Tags:

Comments

43 responses to “Si te aplikosh?”

 1. Osmanaj Avatar
  Osmanaj

  Hello

 2. adela saliu Avatar
  adela saliu

  Adela saliu

 3. Ismail avdalloviq Avatar
  Ismail avdalloviq

  Hello

 4. Endrit Qerimi Avatar
  Endrit Qerimi

  I am interested ce go to America because it is the place ce can continue my study in that country please contact me please

 5. Afrim Avatar
  Afrim

  Hello
  I would like to know when shall we be available to apply again within the online option? The last applies were closed on the 13th of November 2013.
  Please leave a reply to this comment.
  Thank you!

 6. klaudiocela Avatar

  klaudio dANIEL DEMIR QERIME ZIME

 7. imeldipasho Avatar

  jam student me plqen te shkoj ne amerike per shume arsye eshte nje vend shume i mire nga rregullat dhe kultura

 8. edison Avatar

  I like america

 9. edison prejsi Avatar

  I like amerika

 10. Jurgen Ndreu Avatar

  I like amerika

 11. gazmir prejsi Avatar

  I like america

 12. alker Avatar

  I am a student

 13. sokol kotarja Avatar
  sokol kotarja

  I am very interested in America lotary.. because I want to go and my sdudimet launches in American and also my dad’s perfesjoni you exerciese as machamical appliances. . Thank you !!

 14. Muharrem alla Avatar

  mè pèlqen qè tè punoj dhe jetoj né Amerike

 15. griseld Avatar

  Dua te di se sivye veproj te marr pjese ne llotari

  1. Edlira Hysenaj Avatar
   Edlira Hysenaj

   I wont to study in America.

 16. Arben.Flora.Alba.Laura.Kevin Avatar

  jam emigrant ne greqi dhe deshirojte jetoj ne Amerike pershume arsye kryesorja eshte per nje jete me temire

 17. hajrullah Avatar

  Deshira ime është të shkeli token e Amerikës

 18. Ervin Cani Avatar
  Ervin Cani

  SHBA (Y)

 19. xhuljana pretashi Avatar
  xhuljana pretashi

  Hi

 20. xhuljana pretashi Avatar
  xhuljana pretashi

  Xhuljana

 21. xhuljana pretashi Avatar
  xhuljana pretashi

  Dua ta realizoj endrren time qe te ik ne Amerik.please

 22. gertiol Avatar

  Deshira ime per te shkuar ne amerik per nje jet sa me te me familjn time se eshte nje vend I bukur ne amerike

 23. gertiol Avatar

  Shpresoj kjo ender re behet realiteet qe kam meenduar qysh ne femirin time per te shkuar ne amerike.

 24. Olsi Avatar

  I am a student and I want to continue school in USA,,, get you a skill set and use it in shqiperi.Also for the time i will be there I want also to work.I do all of this to help my country.

 25. lulzim bracaj Avatar
  lulzim bracaj

  Hello

 26. edison bali Avatar

  te shkoj te jetoj nej jet mir

 27. edison.bali Avatar

  jam imartuar dhe dua qe te shkoj per pun

 28. ervin caca Avatar
  ervin caca

  Me pelqen amerika . Vendi me i bukur nbote

 29. Grsilda Avatar
  Grsilda

  Pershendetje!

  A mund te me thoni adresen e zyrave ku mund te behet aplikimi.

 30. alkida Avatar

  Si munt te registroem

 31. ami Avatar
  ami

  Pershendetje,a paraqet problem nese une dhe i fejuari aplikojme individualisht,(nuk e kemi bere celebrimin)apo mund te aplikojme individualisht edhe nese jemi te martuar…dmth qe te perfitojme te dy? ..
  Gjithashtu doja te dija se kur nisin aplikimet.

 32. franceska Avatar

  Prshendetje jam studente dhe jam e interesuar mbi llotarin amerikane .Do deshitoja te tija me shume rreth saj ,si per shembull kur kryhen aplikinet ,ku gjenden zyrat tuaja ,mbi procedurat qe duken ndjekur gjate gjithe aplikimit,,,
  ,

 33. Faton ukshini Avatar

  Me pelqen vendi me jetu me familje ne amerik

 34. Amarildo Avatar
  Amarildo

  Deshiroj te shkoj ne Amerike per nje jet sa me te mire per familjen time ju lutem

 35. Pellumb pista Avatar

  Me pelqen Amerika .vendi me i bukur

 36. Abdulla Karasani Avatar

  Ju kërkoi ndjesë për shqetësimin. Jam një krye familjar që jam i interesuar për llotarin amerikane perdhi motive familjare.nëse keni mundësi të më ndihmoni ju falënderoi pa masë kam dëshirën që tju le dhe numrin që të kontaktojm 00355688392397

 37. Abdulla Karasani Avatar
  Abdulla Karasani

  Ju lutem pres një përgjigje nga ana e juaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.