Pergjigjet e Lotarise Amerikane DV-2024, ja data dhe linku me emrat fitues

by

in

Edhe kete vit, si cdo vit tjeter ne muajin Maj dalin pergjigjet e Lotarise amerikane. Data e pergjigjeve te Lotarise amerikane eshte 6 Maj 2023.

Pergjigjet me emrat fitues te lotarise amerikane mund ti kontrolloni ne faqen zyrtare te DV-Lottery https://dvprogram.state.gov/ESC/Default.aspx

Aplikimet per Lotarine amerikane DV-2024 u hapen me 5 Tetor 2022, dhe u mbyllen ne 8 Nentor 2022. Aplikuesit duhet ta ruajne numri e tyre te konfirmimit deri ne date 30 Shtator 2024 thuhet ne njoftimin ne faqen zyrtare te lotarise amerikane


Comments

13 responses to “Pergjigjet e Lotarise Amerikane DV-2024, ja data dhe linku me emrat fitues”

 1. Dashurjana Avatar
  Dashurjana

  hello! I have lost the confirmation number

 2. Angjelina Shurdho Avatar
  Angjelina Shurdho

  Jam shum e kenaqur

 3. Angjelina Shurdho Avatar
  Angjelina Shurdho

  Jam shum e kenaqur shum faleminderit

 4. ATA QE E KANE HEDHUR NE 2022 A E KONTROLLOJNE TANI APO VITIN TJETER SE E KAM PAK TE VESHTIRE TA KUPTOJ ANGLISHTEN DHE E KAM PER HER TE PARE ,
  FALENDEROJ TE GJITH ATA QE SHTYHEN TE ME NDIHMOJNE TE KUPTOJ SI FUMNKSIONON KJO LLOTARIA. FLM

 5. Llotaria amerikane

 6. Gurra dorjan Avatar
  Gurra dorjan

  I want to go to America for a better life

 7. Enver Zeneli Avatar
  Enver Zeneli

  Llogari Amerikane

 8. Ekrem Avatar
  Ekrem

  Hi

 9. Rexhina Avatar
  Rexhina

  Dua te aplikoj per llotarin amerikane

 10. Sidorela Avatar
  Sidorela

  I hope so

 11. Prsh dua te vizitoj nje her ameriken endrra mie pse jo per nje jet me te mir 🙏

 12. Elvis 30/08/2023 at 1:05 am
  Your comment is awaiting moderation
  Prsh dua te vizitoj nje her ameriken endrra mie pse jo per nje jet me te mir 🙏

 13. Punsim ne amerik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *