Dy ditë pas hapjes së aplikimit, ambasada ka një njoftim për Lotarinë Amerikane

Teksa ka dy ditë që është çelur afati për aplikimin për llotarinë amerikane, Ambasada e SHBA ka shpjeguar sot me ane te nje fotoje nje nga rastet se kur skualifikohesh nga Lotaria Amerikane.
Sipas kësaj fotoje, njerëzit skualifikohen nëse kanë aplikuar më shumë se një herë brenda një viti.

Nuk eshte per tu habitur pasi edhe pse shume here e kemi theksuar ka nga ato qe kujtojne se do tja hedhin duke rritur shanset e tyre por ne te vertete ato thjeshte i heqin shanse vetes per te marre pjese ne perzgjedhjen e kandidateve.


Comments

5 responses to “Dy ditë pas hapjes së aplikimit, ambasada ka një njoftim për Lotarinë Amerikane”

 1. Me ka Lindur femija sot, duhet te aplikoj llotarine me djalin apo mundem te aplikoj dhe PA djalin?

 2. Me shum se nje her nuk ban me apliku a

 3. Dua te iki per nje jet ma te mir

 4. Shaqir gashi Avatar
  Shaqir gashi

  Pershendetje po aplikoj për llotarin amerikane jemi pes antar te familjes babi shaqir gashi nëna safete gashi vllau elbasan gashi motra elvira gashi dhe une ermira gashi nga krysheci i pejës kosov nëna punon pastruse në katundin tonë babi bujk na fëmijet motra dhe vëllau ne shkollen e mesme une ne shkollen fillore paqim fat kthena përgjigjën. Numri i vibres i nënës +37744921309

 5. Shaqir gashi Avatar
  Shaqir gashi

  Pershendetje po aplikoj per llotarin amerikane jemi pes anetar te familjes babi shaqir gashi nëna safete gashi motra elvira gashi vllau elbasan gashi dhe une vajza vogel ermira gashi jemi nga fshati kryshec-pejë-kosov babi është bujk nëna punon pastruse në katundin tonë motra dhe vëllau janë në shkollen e mesme une jom në shkollen fillore paqim fat! Kthena përgjigjën numri i vibres tonë është +37744921309
  Shkollen e mesme nuk e kan te kryer dy prindrit veq filloren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *