News

Emigracion

Raste suksesi

Fitoi Lotarinë Amerikane para 13 vitesh, shqiptari tregon si arriti të...

Bledar Istrefi ka mbi 13 vite që u largua nga Shqiperia bashkë me familjen e tij pasi fitoi Lotarine Amerikane dhe që prej asaj...

Historike, oficeri shqiptar diplomohet në Akademinë e Marinës Amerikane

Akademia e Marinës Amerikane është ndër institucionet më prestigjoze që përgatit kuadrot elitë të ushtrisë amerikane. Mario Trupja, është studenti shqiptar që diplomohet nga kjo...
182,879FansLike
41FollowersFollow
626SubscribersSubscribe

Njoftohu me email FALAS

Most Popular

Culture

Sport News

Pergjigjet e Lotarise Amerikane DV-2024, ja data dhe linku me emrat fitues

Edhe kete vit, si cdo vit tjeter ne muajin Maj dalin pergjigjet e Lotarise amerikane. Data e pergjigjeve te Lotarise amerikane eshte...

Lotaria Amerikane DV-2024, dalin rregullat, ja si te aplikoni

Edhe kete vit Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar hapjen e aplikimeve per Lotarine amerikane DV-2024. Aplikimet behen ne faqen zyrtare te...

Lotaria amerikane DV-2024, publikohet data, ja kur nisin aplikimet

Programi DV-2024: Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën...

Kur dalin pergjiget e Lotarise Amerikane DV-2023

Periudha e aplikimeve për Programin e Vizave të Shumëllojshmërisë DV-2023 ishte midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021.

Aplikimet per lotarine amerikane DV-2023 nisin me date 6 tetor 2021

Aplikimet Lotarine Amerikane DV-2023 nisin me date 6 tetor. Departamenti amerikan i shtetit ka njoftuar se periudha e...

Njoftime