Tag: pse po mbyllet llotaria amerikane

  • Prapaskenat/Pse u ndërpre Lotaria? Zyrtari i lartë: Ja e vërteta

    by

    in

    Shtëpia e Bardhë thotë se propozimi për për t’i dhënë fund “programit të Lotarisë së Diversitetit ishte që më parë i përfshirë në parimet e reformës së imigracionit që Shtëpia e Bardhë ka dorëzuar në Kongres, dhe është përfshirë në projekt-ligjin RAISE, që Presidenti e ka mbështetur”. Sqarimi erdhi nga një zyrtar pas interesimit të…