Tag: llotaria amerikane 2017

 • Shqiperia nder 10 vendet qe perfituan me shume nga Lotaria Amerikane

  by

  in

  Keto jane 10 vendet me me shume fitues te Lotarise amerikane sipas vitit fiscal 2016.Nder keto vende eshte edhe Shqiperia. Ne vitin fiskal 2016, SHBA dha 46.718 viza per aplikuesit fitues te Lotarise Amerikane dhe  49.377 ne 2015 dhe 52.342 ne 2014 Programi i Vizave Emigruese të Shumёllojshmërisë, i autorizuar nga Kongresi, administrohet nga Departamenti…

 • Njoftim zyrtar! Lotaria amerikane rinis nga e para

  Problemet teknike kane bere qe Lotaria amerikane Dv – 2019 te nise nga e para. Regjistrimet për lotarinë amerikane do të nisin nga e para, bën të ditur Ambasada Amerikane në Tiranë. Në njoftimin zyrtar, ambasada bën të ditur se kjo ndodh per shkak te problemeve teknike. Për shkak të problemeve teknike, periudha e regjistrimit…

 • Si te arrini deri tek intervista per vize. Nga aplikimi deri tek perzgjedhja

  by

  in

  Të gjithë ata që synojnë “tokën e premtuar”, mund të aplikojnë për lotari nga sot, deri më datën 7 nëntor. Por më parë duhet të informoheni për elementët që ju skualifikojnë apo ato që rrisin shanset për të qenë pjesë e listës së fituesve. Të gjitha këto i kanë shpjeguar me detaje në Tv Klan,…