Tag: a do mbyllet llotaria amerikane

  • Ekskluzive/Avokati amerikan: Lotaria amerikane e pamundur te mbyllet

    Intervista ekskluzive/ Avokati i emigracionit Both: E pamundur t’i jepet fund Lotarisë Amerikane. Trump mund të thotë shumë gjëra, por ligji vendos Propozimi i presidentit Donald Trump për t’i dhënë fund programit të Lotarisë Amerikane ka lënë në ankth mijëra të interesuar që dëshirojnë të jetojnë në “tokën e premtuar”. Në një intervistë ekskluzive për…

  • Prapaskenat/Pse u ndërpre Lotaria? Zyrtari i lartë: Ja e vërteta

    by

    in

    Shtëpia e Bardhë thotë se propozimi për për t’i dhënë fund “programit të Lotarisë së Diversitetit ishte që më parë i përfshirë në parimet e reformës së imigracionit që Shtëpia e Bardhë ka dorëzuar në Kongres, dhe është përfshirë në projekt-ligjin RAISE, që Presidenti e ka mbështetur”. Sqarimi erdhi nga një zyrtar pas interesimit të…